Strona główna | ZPRP | Norwegowie za silni

Norwegowie za silni

 

Reprezentacja Polski juniorów, w swoim debiucie na arenie międzynarodowej, została sklasyfikowana na 3. miejscu turnieju w Dzierżoniowie. Biało-czerwoni w niedzielę ulegli 22:36 Norwegii, która wygrała imprezę. W innym spotkaniu Islandia przegrała z Węgrami 24:28

– W pierwszym naszym meczu w turnieju, przeciw Węgrom, było dużo emocji. Wiadomo, to był nasz debiut na arenie międzynarodowej – powiedział trener Dariusz Tomaszewski. – Rozpoczęliśmy od prowadzenia 6:3. Niestety cztery bramki stracone z rzędu spowodowały, że spotkanie się wyrównało. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 11:10. Do 42 min wynik oscylował wokół remisu. Kolejny przestój spowodował, że przewaga rywali wzrosła z dwóch do aż siedmiu trafień. Od tego momentu lepiej zaczęła funkcjonować nasza obrona. Wykluczenia miały jednak duży wpływ na wynik. W sumie jestem zadowolony z występu podopiecznych. Uważam, że za wysoko przegraliśmy.

Szkoleniowiec oceniając mecz z Islandią zaznaczył, że ponownie jego zawodnicy zaliczyli bardzo dobry początek gry. – Prowadziliśmy już 3:0, ale jednak nie wykorzystaliśmy trzech 100 procentowych sytuacji. Przeciwnicy to wykorzystali i szybko było 3:3. Pierwszą część gry Islandczycy nieznacznie wygrali. Do 32 min odrobiliśmy straty. Od stanu 20:17 praktycznie kontrolowaliśmy mecz do końcowej syreny – dodał.


Tomaszewski pochwalił podopiecznych za pierwsza połowę występu  przeciw Norwegii. Miał jednak pretensje do zawodników odpowiedzialnych za środkowy sektor w obronie. Z tej strefy Skandynawowie rzucili dużo bramek lub dobrze współpracowali z obrotowym. – Po zmianie stron nastąpiły u nas zmiany w składzie. Przeprowadziliśmy kilka nieprzemyślanych akcji. Rywali szybko skarcili nas kontrami – wyjaśnił.

Trener polskich juniorów młodszych przyznał, że na korzyść rywali (szkoła skandynawska i węgierska) było widać różnicę w wyszkoleniu indywidualnym. Nasza kadra odstawała też pod względem techniki rzutowej i sposobie poruszania się po boisku. 


Po raz kolejni nasza najmłodsza reprezentacja zbierze się pod koniec lipca w Szczyrku. Stamtąd uda się na Węgry, gdzie weźmie udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich.


– Oczywiście, to był pierwszy sprawdzian dla już wyselekcjonowanej grupy zawodników. Dalej będziemy prowadzili obserwację. Będziemy obecni na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Pucharze Polski Młodzików oraz finałach kadr wojewódzkich – zadeklarował Tomaszewski.


Wyniki 3. dnia:

Islandia – Węgry  24:28 (15:18)

Polska – Norwegia 22:36 (14:18)
Polska: Pyrka, Antosik – Telka, Gauden, Szczepański, Rynk 1, Dudkowski 1,
Landzwojczak, Chełmiński 1, Makowski 5, Krysiak 5, Wołowiec, Guziewicz 4,
Olkowski 2, Mauer 1, Piaskowski, Rogalski 1, Kowalczyk 1.


Tabela po 3 dniu turnieju:

1. Norwegia   3-0-0   6 pkt.   

2. Węgry        2-0-1   4 pkt.  

2. Polska        1-0-2   2 pkt.  

4. Islandia      0-0-3   0 pkt.