Strona główna | PGNiG Superliga Kobiet | Maraton emocji w Lublinie

Maraton emocji w Lublinie

 

Po miesięcznej przerwie rozgrywki wznawia PGNiG Superliga kobiet. W weekend odbędą się pierwsze mecze fazy play-off. Na tym etapie rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Najciekawiej zapowiada się potyczka między Vistalem Gdynia a Energą AZS Koszalin. W Lublinie kibiców czekają dodatkowe emocje.

Vistal Gdynia – Energa AZS Koszalin / sobota g. 15:30

W Gdyni mają chrapkę na dublet. Zdobycie pierwszego w historii klubu Pucharu Polski rozbudziło duże nadzieje na dotarcie do mety sezonu na pierwszym miejscu. Nie będzie o to jednak łatwo, gdyż koszalinianki nie stoją na straconej pozycji. Izabela Czarna i Sylwia Matuszczyk zrobią wszystko, aby przeciwstawić się grupie koleżanek z kadry Polski. Historia ligowych starć tych zespołów w tym sezonie uczy, że własny parkiet wcale nie musi być atutem.


Pogoń Baltica Szczecin – EKS Start Elbląg / sobota g. 17:00

Przedsmak dużych emocji między tymi drużynami mieliśmy podczas niedawnego turnieju finałowego o Pucharu Polski, w którym szczecinianki udowodniły swoją wyższość, zajmując ostatecznie 3. miejsce. Potencjał obu zespołów jest dość wyrównany i tak naprawdę o sukcesie zadecyduje dyspozycja dnia. Ambicje włodarzu obu klubów sięgają dalej niż pierwsza runda play-off.
Fot. MKS Lublin

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz / sobota g. 18:00

Lubinianki odczuwają jeszcze gorycz po przegranej walce o Puchar Polski. Jednego trofeum w bieżących rozgrywkach nie udało się wywalczyć podopiecznym Bożeny Karkut. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Zagłębie wygrało wyścig do podium mistrzostw Polski. Nowosądeczanki raczej nie powstrzymają „Miedziowych”. Przynajmniej nie w tym sezonie. Zwracamy uwagę na utalentowaną bramkarkę „góralek”. Aleksandra Sach właśnie otrzymała powołanie do kadry młodzieżowej na kwalifikacje do mistrzostw świata.


MKS Selgros Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. / niedziela g. 15:30

Lubianki, podobnie jak Zagłębie, na starcie sezonu liczyły na podwójną koronę. Zespół Sabiny Włodek mecz finałowy o Puchar Polski mógł co najwyżej oglądać w telewizji. To już historia i trzeba koncentrować się na najbliższych wyzwaniach. Rywal MKS Selgros, Piotrcovia, rzutem na taśmę awansował do play-off. Czy to szczyt marzeń drużyny Sławomira Kamińskiego? Na pewno nie, ale porównując składy wyraźnie widać kto jest faworytem. Mecz zostanie rozegrany w Hali Globus tuż przed dwoma ostatnimi spotkaniami turnieju narodowych zespołów mężczyzn z udziałem Biało-czerwonych. Dla kibiców szykuje się prawdziwy maraton emocji.