Strona główna | ZPRP | Skład Polaków na turniej w Lublinie

Skład Polaków na turniej w Lublinie

 

Białoruś będzie pierwszym rywalem Polski w międzynarodowym turnieju reprezentacji męskich, który rozpocznie się w piątek w lubelskiej Hali Globus. Kadrowicze spotkali się z prezydentem Miasta Lublin, Krzysztofem Żukiem.
Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk

Kontuzje uniemożliwiły występ Biało-czerwonym w najsilniejszym składzie. Zgrupowanie już opuścili Karol Bielecki i Kamil Syprzak. Lekarz kadry Rafał Markowski przyznał, że wykluczona jest również gra Krzysztofa Lijewskiego, Bartłomieja Jaszki i Rafała Glińskiego.

– Uraz nadgarstka młodszego z braci Lijewskich jest zbyt świeży, aby ryzykować grę. Bartek kończy rehabilitację barku, a Rafał ze względu na kontuzję mięśni brzucha nie trenował od miesiąca – podsumował Markowski.
Kadrowicze podczas wizyty w ratuszu podarowali gospodarzowi miasta reprezentacyjną koszulkę. W zamian otrzymali okolicznościowe kubki.
W kolejnych dniach imprezy zespół Michaela Bieglera zmierzy się z Rosją i Czechami. Wszyscy uczestnicy imprezy to finaliści tegorocznych mistrzostw Europy.

Fot. Kuba Gucma

Kadra Polski na turniej w Lublinie:

bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK/Węgry), Marcin Wichary (SPR Wisła Płock).
rozgrywający: Piotr Chrapkowski, Michał Jurecki (obaj Vive), Mariusz Jurkiewicz (Wisła), Michał Obiała (SPR Stal Mielec), Michał Szyba, Piotr Masłowski (obaj Azoty Puławy), Przemysław Zadura (MMTS Kwidzyn), 
obrotowi: Piotr Grabarczyk (Vive), Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg), Damian Krzysztofik (Tatran Preszov). 
skrzydłowi: Michał Daszek (MMTS), Wojciech Gumiński (Zagłębie Lubin), Damian Kostrzewa (Stal), Patryk Kuchczyński (Górnik Zabrze), Adam Wiśniewski (Wisła).