3 kwietnia 2014

kw. MME: Polska 16 już w Czechach

Młodzieżowa reprezentacja Polski mężczyzn dotarła do Pragi, gdzie w piątek rozpocznie rywalizację w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy do lat 20. Rywalami Biało-czerwonych będą kolejno Słowacy, Duńczycy oraz gospodarze. Krzysztof Kisiel podał nazwiska szesnastu zawodników, których zdecydował się zabrać do Czech. – W tej chwili koncentrujemy się na meczu ze Słowakami, chcemy udanie rozpocząć rywalizację – mówi trener.

W ostatnich dniach kadra trenowała w Dzierżoniowie, zmierzyła się też w nieoficjalnym meczu towarzyskim z zespołem Śląska Wrocław. Kadrowicze pokonali świeżo upieczonego beniaminka PGNiG Superligi 34:30. – Wrocławianie nie wystąpili w najsilniejszym składzie, ale zwycięstwo i tak bardzo cieszy, graliśmy trzy razy po 20 minut – tłumaczy Kisiel.

Przed wyjazdem do  Czech trener musiał zrezygnować z usług trzech z dziewiętnastu graczy, których miał do dyspozycji. Z drużyną nie pojechali: bramkarz Patryk Plaszczak, oraz Michał Ignasiak i Jan Solis. Znalazło się za to miejsce dla Macieja Majdzińskiego, który jest od dwa lata młodszy od większości kolegów (rocznik 96).  

– Zdecydowanym faworytem rywalizacji w grupie 2 wydaje się być zespół Danii, mistrzowie świata w tej kategorii wiekowej, ale awans do finałów ME wywalczą dwie drużyny, a Czesi i Słowacy to rywale jak najbardziej w naszym zasięgu. Zresztą do starcia z Duńczykami również jesteśmy należycie przygotowani – analizuje turniejowe szanse swojego zespołu szkoleniowiec.

– Bardzo ważny będzie pierwszy mecz ze Słowacją, chcemy udanie rozpocząć turniej i to na tym starciu koncentrujemy się w tej chwili. Tą reprezentację tworzy grupa charakternych chłopaków, którym moi poprzednicy zaszczepili walkę do końca, dobrą grę z kontry. Mamy więc swoje atuty i postaramy się je wykorzystać – dodaje.

Turniej kwalifikacyjny do finałów MME (U20) –Praga, Czechy

Mecze reprezentacji Polski:

04.04 / godz. 16:00 / Polska – Słowacja

05.04 / godz. 10:30 / Dania – Polska

06.04 / godzina 12:30 / Czechy – Polska

Skład reprezentacji Polski:

1. Potoczny Michał – MMTS Kwidzyn – SMS

2. Majdziński Maciej – MTS Kwidzyn – SMS

3. Szopa Marcin – SKS Kusy Kraków – SMS

4. Genda Paweł – MMTS Kwidzyn

5. Chełmiński Rafał – AZS UW

6. Kornecki Mateusz – KS Górnik Zabrze

7. Grabarczyk Robert – KSSPR Końskie

8. Czuwara Jan – MSPR Siódemka Legnica

9. Olszewski Jakub – KS Meble Wójcik Elbląg

10. Piątek Tymoteusz – KS Górnik Zabrze

11. Tokaj Maciej – MKS Poznań

12. Jamioł Rafał – KS Vive-Targi Kielce

13. Góralski Mateusz – SPR Wisła Płock

14. Morawski Adam – SPR Wisła Płock

15. Gębala Tomasz – SC Magdeburg (GER)

16. Gębala Maciej – SC Magdeburg (GER)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest