29 marca 2014

Rumunki wygrały turniej Cetniewie

W meczu drużyn młodzieżowych, decydującym o pierwszym miejscu w turnieju w Cetniewie, Rumunia pokonała Polskę 29:27. Trzecią lokatę wywalczyła młodzieżówka Litwy, która zwyciężyła nasze juniorki 31:28. Dla drużyn starszych roczników był to ostatni sprawdzian przed kwietniowymi kwalifikacjami mistrzostw świata.
– Z Rumunią, piątym zespołem Europy, zagraliśmy wyrównany spotkanie. W drugiej  połowie prowadziliśmy nawet dwoma bramkami, ale rywalki nas doszły. W końcówce okazały się minimalnie lepsze. Mam nadzieję, że uraz Patrycji Chojnackiej, która dostała piłką w twarz, nie będzie poważny. Turniej spełnił nasze oczekiwania i pokazał, że mamy 10-12 równych zawodniczek. Zależało nam, aby przećwiczyć grę w przewadze i grę w osłabieniu. Do eliminacji zostały trzy tygodnie i teraz kadrowiczki same muszą trenować w klubach – podsumował trener Andrzej Niewrzawa.
Polki w dniach 17-19 kwietnia w Chorzowie podejmą zespoły Holandii, Serbii i Słowacji. Dwa najlepsze zespoły z tej grupy zagrają w finałach mistrzostw świata.
 
Wyniki 3. dnia
Polska  B – Litwa 28:31 (11:14)
POLSKA B: Januchta, Frankowska, Krupa – Rosiak 2, A. Oreszczuk 4,  Balsam, Nocuń 2, Trzczak 3, Kobylińska 8, Kwiecińska, Świerżewska 1, Radzikowska, Czubaj 1,Tobakowska, Mochocka 1, Choromańska, Górna 6, Muller.
Polska A – Rumunia 27:29 (14:14)
POLSKA A: Chojnacka, Kordowiecka, Sach – Kochaniak, Nowak, Fornalik 4, Walczak, Koprowska 5, Dorsz, Kozimur 4, Ważna 2, Nowicka 1, Kozłowska 7, I. Oreszczuk, Zawistowska, Gutkowska 4.

Tabela:
1. Rumunia 3 6 pkt
2. Polska A    3 4
3. Litwa         3 2
4. Polska B     3 0

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest