28 marca 2014

Turniej w Cetniewie – 2.dzień

Piątek był drugim dniem turnieju kobiet, który rozgrywany jest w Cetniewie. W meczu młodzieżówek Rumunia zdeklasowała Litwę 48:27, a w spotkaniu naszych kadr młodzieżówka wygrała z juniorkami 28:18.

– Mecze z udziałem drużyn różnych roczników zawsze mają podteksty. Tak było i tym razem. Młodszy zespół bardzo chce się pokazać i przeciwstawić starszym rywalkom. Dałem odpocząć kilku moim zawodniczkom, aby w sobotę powalczyć z Rumunkami, piątą reprezentacją w Europie, o pierwsze miejsce w turnieju – podsumował trener Andrzej Niewrzawa.

Szkoleniowiec młodzieżówki za postawę na boisku chwalił zawodniczki z młodszego rocznika: rozgrywające Aleksandrę Rosiak (lewa połówka) i Aleksandrę Kwiecińską (prawa) oraz mająca już za sobą występy w PGNiG Superlidze, bramkarkę Aleksandrę Sach.

Wyniki 2. dnia:

Rumunia – Litwa 48:27 (20:12)
Polska A – Polska B 28:18 (13:8).
POLSKA A: Januchta, Kordowiecka, Chojnacka – Walczak 2, Kozimur 6, Ważna 3, Nowicka 1, Kozłowska 1, Świerżewska 2, Zawistowska 2, Jurczyk 2, Fornalik 7, Kochaniak 2, Dorsz, I. Oreszczuk.
POLSKA B: Krupa, Sach, Frankowska – Rosiak 5, A. Oreszczuk 2, Nocuń 2, Trzczak 2, Kobylińska 2, Kwiecińska 4, Muller 1, Górna, Choromańska, Mochocka, Tabakowska, Czubaj, Radzikowska, Nowak.


.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest