Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 83 Handball Polska

Ukazał się nr 83 Handball Polska

 

Ukazał się nr 83 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

W najnowszym numerze zamieszczamy wywiady z trenerami seniorskich reprezentacji Polski – Kimem Rasmussenem i Michaelem Bieglerem. Duński szkoleniowiec naszych pań przed spotkaniami z Portugalią zapowiadał, że da szansę nowym, młodym piłkarkom. – Mecze z tym zespołem nie będą z kategorii tych łatwych. Musimy i wygramy je – deklarował Rasmussen. Z kolei wybrańcy Bieglera w Lublinie towarzysko zmierzą się z Białorusią, Rosją i Czechami. Turniej dla Biało-czerwonym jest etapem, ale nie ostatnim, przygotowań do czerwcowych meczów play-off MŚ 2015 z Niemcami.. Pierwsze z tych szalenie trudnych bojów zostanie rozegrane 7 czerwca w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Kolejną drużyną z naszych kadr juniorsko-młodzieżwoych, którą przedstawiamy na naszych łamach jest zespół prowadzony przez Krzysztofa Kisiela. Szkoleniowiec zapewnia, że jego podopieczni mają atuty i postarają się je wykorzystać w kwalifikacjach młodzieżowych mistrzostwach Europy. A w Pradze na początku kwietnia zmierzą się z Czechami, Duńczykami i Słowakami.

Tym razem dużo miejsca poświęciliśmy rodzimym drużynom klubowym kobiet. Bo i okazje były szczególne. Vistal Gdynia po raz pierwszy w historii sięgnął po Puchar Polski. MKS Selgros Lublin został zwycięzcą rundy zasadniczej PGNiG Superligi. Od nowego sezonu najwyższa klasa rozgrywkowa będzie liczyła dwanaście zespołów. Projekt powiększenia ligi, wysunięty przez Kolegium Ligi, właśnie został zatwierdzony przez zarząd związku.

PGNiG Superliga to także duża grupa zagranicznych zawodniczek. Tym razem przybliżamy sylwetki dwóch z nich. Bułgarii praktycznie nie ma na handballowej mapie Europy. Tymczasem dwie przedstawicielki tego kraju z dobrym skutkiem występują na polskich parkietach. Stefka Agowa rzuca gole dla Pogoni Baltcia Szczecin, a Ekatierina Dżukiewa broni bramki lublinianek.


Postanowiliśmy sukcesywnie zamieszczać materiały szkoleniowe. Tym razem prezentujemy „Ćwiczenia doskonalące technikę podań i chwytów oraz poruszania się zawodników w ataku pozycyjnym”. Przy opracowywaniu materiałów korzystaliśmy z książki Leszka Krowickiego „Piłka ręczna 555 ćwiczeń”.

Trudno mówić o przypadku, gdyż w tegorocznych mistrzostwach Polski – zarówno wśród juniorek jak i juniorów – złote medale wywalczyły drużyny MTS Kwidzyn. Dyrektor klubu, Robert Majdziński, ujawnił nam kulisy wypracowania patentu na sukcesy.

Przez cały rok trwać będą obchody jubileuszu 85-lecia Śląskiego Związku Piłki Ręczne. Tytuł artykułu „Przyćmiony blask dawnej potęgi” praktycznie wszystko wyjaśnia. Drogą ułatwiająca powrót do lat świetności mają być licznie organizowane turnieje dla najmłodszych. Przy okazji meczu Polska – Portugalia kobiet przybliżamy początki naszej dyscypliny w Zielonej Górze. Zajrzeliśmy też do Londyny, gdzie liczna grupa Polaków współtworzy klub Olympia HC. Małgorzata Damaszek jest tam prawdziwym omnibusem – zawodniczką, menedżerką i sekretarzem klubu w jednym.

Kolekcjonerzy plakatów też znajdą coś dla siebie. Zbiory mogą powiększy o zdjęcie kobiecej reprezentacji Polki.

W kolejnym konkursie można wygrać bilet dla dwóch osób na turniej Velux Ligi Mistrzów Final Four (31.05-01.06.2014. w Kolonii). Zapraszamy do lektury.