17 marca 2014

Obradował Zarząd ZPRP

W Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Wiceprezes ds. rozwoju Marcin Herra przedstawił informację o realizacji przygotowań do ME 2016. Na wniosek Kolegium Ligi uchwalony zmiany w regulaminie rozgrywek PGNiG Superligi. Zatwierdzono też Regulamin rozgrywek o Mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej kobiet i mężczyzn w sezonie 2014.

Przebieg sezonu rozgrywkowego 2013 zreferował Klaudiusz Sevković, przewodniczący Komisji ds. piłki ręcznej plażowej.

Na wniosek Kolegium Ligi uchwalono dokonanie zmian w „Regulaminie rozgrywek PGNiG Superligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn obowiązującym w sezonie 2013/2014” oraz „Regulaminie rozgrywek I ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn obowiązującym sezonie 2013/2014” celem umożliwienia startu w rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet w sezonie 2014/2015 dwunastu zespołów.

Ponadto na wniosek Kolegium Ligi Zarząd ZPRP podjął uchwałę o niepowierzaniu organizacji Turnieju Finałowego PGNiG Pucharu Polski mężczyzn w sezonie 2013/2014 żadnemu podmiotowi zewnętrznemu i przeprowadzeniu tych zawodów siłami Związku. Zawody odbędą się w Warszawie na obiektach COS Torwar w dniach 12-13 kwietnia 2014 roku.

Przyjęcie kryteriów podziału środków finansowych w zakresie dofinansowania zadań ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej związanych ze szkoleniem indywidualnym i grupowym młodzieży uzdolnionej sportowo, przygotowaniem i udziałem reprezentacji Polski w zawodach międzynarodowych w kategoriach juniorów i młodzieżowców oraz przygotowaniem reprezentacji Polski do udziału w Akademickich Mistrzostwach Świata w roku 2014 omówił dyrektor sportowy Jerzy Eliasz.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest