14 marca 2014

Trójstronne porozumienie podpisane

Z uwagi na znaczne zainteresowanie piłką ręczną na terenie Powiatu Oławskiego oraz podjętymi na tym terenie inwestycjami sportowymi, w szczególności budową hali sportowej w mieście Jelcz – Laskowice, Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz Starosta Oławski Zdzisław Brezdeń i Burmistrz Jelcza-Laskowic Kazimierz Putyra podpisali porozumienie, którego celem jest rozwój i dalsza popularyzacja szczypiorniaka na terenie powiatu.

Umożliwi ono utworzenie z dniem 1 września 2014 r. oddziałów sportowych o profilu piłki ręcznej Publicznego Gimnazjum nr 1 im J. Piłsudskiego wchodzącego w skład  Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach, zwanych ośrodkiem szkolenia sportowego młodzieży.

Na początek szkoleniem sportowym objęta zostanie młodzież gimnazjalna, a w dalszych latach – również ponadgimnazjalna. Na rok szkolny 2014/2015 zostanie przeprowadzany otwarty nabór dziewcząt i chłopców.

ZPRP zadeklarował m.in. organizację imprez sportowych z udziałem młodzieżowych reprezentacji Polski w nowopowstałej hali sportowej w mieście Jelcz-Laskowice.

/Fot. JG (2)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest