5 marca 2014

Turniej w Lublinie

Lublin po raz pierwszy w historii będzie gościł reprezentację Polski seniorów. Zespół kierowany przez Michaela Bieglera w Kozim Grodzie, w dniach 4-6 kwietnia br., zmierzy się z finalistami niedawnych mistrzostw Europy w Danii. Polska kolejno zagra z Białorusią (12. miejsce w ME), Rosją (9.) i Czechami (15.).

Z Białorusią w tym roku graliśmy już dwukrotnie
W tym roku graliśmy już z tymi drużynami – z Białorusią w turnieju Provident Cup (28:29) i ME (wygrana 31:30 po dramatycznej końcówce); z Rosją w ME (zwycięstwo 24:22 zapewniło Polsce awans do drugiej fazy turnieju); z Czechami w Provident Cup (31:23).
Sztab szkoleniowy naszej drużyny deklaruje, że w Lublinie wystąpi ona w najsilniejszym składzie. Dla Biało-czerwonych będzie to jedyny sprawdzian, przed zaplanowaną na czerwiec, rywalizacją play-off do Mistrzostw Świata w Katarze. Wówczas rywalem naszego zespołu będą Niemcy. Trzeba pamiętać, że droga do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wiedzie właśnie przez przyszłoroczne mistrzostwa świata.

Wygrana nad Rosjanami otworzyła Polakom drogę do drugiej fazy Euro 2014 / Fot. GT
Dlatego warto przyjść do hali Globus, aby dopingiem wesprzeć reprezentację Polski – szósty zespół mistrzostw Europy. Taka okazja może szybko się nie nadarzyć. 

Program turnieju w Lublinie:
4 kwietnia
Czechy – Rosja    18.00
Polska – Białoruś  20.30

5 kwietnia
Białoruś – Czechy 16.30
Polska – Rosja     19.00

6 kwietnia
Rosja – Białoruś  18.00
Polska – Czechy  20.30.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest