31 stycznia 2014

Walka o fotel lidera

W kobiecej PGNiG Superlidze dojdzie do arcyciekawego spotkania. Trzecie w tabeli, Zagłębie Lubin w niedzielę o g. 17:30 podejmie lidera, Vistal Gdynia. W przypadku zwycięstwa podopieczne Bożeny Karkut obejmą przodownictwo w rozgrywkach. Mecz pokaże Polsat Sport. Zespół mistrza Polski, MKS Selgros Lublin w 16. kolejce pauzuje.

EKS Start Elbląg – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz / sobota g. 17:00
W poprzedniej kolejce zawodniczki Startu miały wolne. Z tym większym zapałem powinny przystąpić do potyczki z Olimpią-Beskid. Przynajmniej na to liczą miejscowi kibice. Obie drużyny w klasyfikacji dzieli zaledwie różnica jednego punktu. Wyżej pozycjonowane są nowosądeczanki. Gdy jednak przegrają będą musiały pożegnać się z 5 miejscem. Spotkanie dla zespołu Lucyny Zygmunt stopniem trudności przypomina to sprzed dwóch tygodni w Szczecinie. Wówczas „góralki” przez trzy kwadranse były bliskie sukcesu, ale w finałowych minutach opadły z sił.


Mecz z Lubina pokaże Polsat Sport / Fot. zaglebie.lubin.pl

KPR Jelenia Góra – SPR Olkusz / sobota g. 17:00
Mecz drużyn z końca tabeli zawsze trzeba traktować w kategorii walki o przetrwanie. Olkuszanki w tym sezonie jedyny zwycięstwo w tym sezonie zanotowały właśnie nad zespołem KPR-u. Gości poprowadzi dobrze znany w Jeleniej Górze Zdzisław Wąs. Ostatnią wygraną KPR zanotował 16. października ubr. w Piotrkowie Trybunalskim. Od tego czasu jeleniogórzanki zanotowały siedem porażek (sześć ligowych, jedna w Pucharze Polski) i jeden remis. Zarządu klub postanowił wstrząsnąć drużyną i podziękował za współpracę trener Małgorzacie Jędrzejczak, która prowadziła zespół od początku sezonu 2010/2011. Jej następcą został Michał Pastuszko.

Pogoń Baltica Szczecin – KPR Ruch Chorzów / sobota g. 17:00
Szczecinianki od początku roku notują serię meczów bez porażki (trzy zwycięstwa i remis). Nikt z Grodu Gryfa nie dopuszcza myśli, że pomyślna passa miałaby się zakończyć na meczu z Ruchem. Choć drużyna ze Śląska zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, to ubiegłotygodniowe zwycięstwo nad akademiczkami z Koszalina pokazuje, że jest to zespół, w którym drzemie spory potencjał. W sztabie szkoleniowym Pogoni najbardziej obawiają się dyspozycji Agnieszki Podrygały, kadrowiczki Moniki Migały i bramkarki Monika Wąż.

Energa AZS Koszalin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. / niedziela g. 17:00
Z pewnością podopieczne Reidara Moistada szybko będą chciały się zrehabilitować za porażkę w Chorzowie. Lepszej okazji niż mecz na własnym parkiecie, z jednym z najsłabszych ligowych zespołów, nie można sobie wymarzyć. Problem może być tylko wyeliminowanie z gry najlepszej snajperki rozgrywek. Agata Wypych na koncie ma już 110 bramek, co stanowi więcej niż jedną trzecią dorobku (319) piotrkowianek.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia / niedziela g. 17:30 Polsat Sport
Na to spotkanie czekają nie tylko kibice w Lubinie i Gdyni. Emocje, dzięki transmisji na kanale Polsat Sport, będę mogli śledzić również fani z pozostałych regionów naszego kraju. W pierwszej rundzie lubinianki wygrały w Trójmieście 23:21. Zresztą regułą konfrontacji obu drużyn (vide finały w sezonie 2011/2012) jest walka do samego końca. Gdynianki w poprzedniej kolejce rozgromiły (38:24) mistrzynie Polski z Lublina i ani myślą na tym poprzestać. Z kolei rozgrywająca Zagłębia, Karolina Semeniuk-Olchawa przed meczem z Vistalem przyznała, że wraz z koleżankami nastawia się na bardzo dobrą obronę, z której będą wyprowadzane kontry. Wygrana w tym i następnym spotkaniu (nad MKS Selgros) znacznie przybliży zespół Bożeny Karkut do pierwszego miejsca przed play off.

Pauzuje: MKS Selgros Lublin.

Marek Skorupski

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest