29 stycznia 2014

W Płocku trenują juniorki

W Płocku na tygodniowym zgrupowaniu przebywa kadra narodowa juniorek. Podopieczne Moniki Marzec w środowym sparingu pokonały pierwszoligową Jutrzenkę Płock 40:32. Na konsultacji przebywa 21 zawodniczek.

– Trenujemy dwa razy dziennie w nowo oddanej do użytku hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 16. Z hotelu na zajęcia wybieramy się piechotą. Sparing z Jutrzenką trwał 3 x 25 minut – powiedziała trener Marzec.


Hala SP 16 w Płocku / Fot. petroecho.pl

Z powołanych zawodniczek, z różnych powodów, nie mogły się stawić: Anna Herbut, Karolina Mochocka i Małgorzata Jurczyk. Z rezerwy została dowołana Patrycja Firkowska.

– Kadra rocznika ’96 została zmieniona w porównaniu do ubiegłorocznych mistrzostw  Europy – wyjaśnił Andrzej Niewrzawa, koordynator kadry. – Jest kilka nowych, ciekawych zawodniczek. Co ważne, wszystkie dziewczyny chcą ciężko pracować. Podczas zajęć nastawiamy się na doskonalenie dwóch elementów – gry w ataku pozycyjnym  i wyprowadzaniu kontrataków.

Impreza główną w tym roku dla kadry juniorek będą Otwarte Mistrzostwa Europy, które zgodnie z tradycją ostatnich lat odbędą się na początku lipca w Goeteborgu.

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa juniorek

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest