29 stycznia 2014

Spotkanie w ZPRP – liga zawodowa

W dniu dzisiejszym w siedzibie ZPRP odbyło się spotkanie kierownictwa Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) z prezesami klubów PGNiG Superligi Mężczyzn. Przedmiotem spotkania była przyszłość polskiej piłki ręcznej. Uczestnicy spotkania uzgodnili działania zmierzające do wzmocnienia roli i znaczenia najwyższej klasy rozgrywkowej męskiej ligi. Uzgodniono, że:

• Głównym celem działań jest utworzenie w jak najbliższej przyszłości ligi zawodowej zgodnie z zapisami i wymogami  ustawy o sporcie.

• Wyłoniona spośród klubów reprezentacja zaproponowała powołanie, do czasu spełnienia wymogów ustawowych, spółki prawa handlowego, mającej na celu przygotowanie utworzenia ligi zawodowej.

• Założycielami tej spółki kapitałowej będą Związek Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) i kluby, które podpisały list, którego intencją jest profesjonalizacja najwyższej klasy rozgrywek ligi piłki ręcznej mężczyzn.

Zadeklarowana w dniu dzisiejszym ścisła współpraca ZPRP i przedstawicieli klubów to ważny krok ku zawodowej lidze męskiej tworzącej się w profesjonalnej atmosferze, której celem jest systematyczny i ukierunkowany na sukces rozwój polskiej piłki ręcznej.

·        

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest