25 stycznia 2014

Za dwa lata spotkamy się w Polsce!

Na dwa lata przed Mistrzostwami Europy Mężczyzn w Piłce Ręcznej EHF EURO 2016, które odbędą się w Polsce, Związek Piłki Ręcznej w Polsce rozpoczął zaplanowane wcześniej działania informacyjno – promocyjne związane z imprezą. W sobotę 25 stycznia, podczas mistrzostw rozgrywanych w Danii, zaprezentowane zostało logo polskiego turnieju oraz potwierdzone pierwsze dwa Miasta Gospodarze – Kraków z Małopolską oraz Wrocław.

– Gratulując Danii doskonale przygotowanego turnieju, już dziś zapraszamy europejską rodzinę piłki ręcznej oraz europejskich fanów do Polski w styczniu 2016 roku. Nasi kibice tu w Danii dali z pewnością przedsmak emocji, które – oprócz świetnego przygotowania organizacyjnego – zaoferujemy wszystkim naszym gościom. Przygotowania do EHF EURO 2016 trwają już od dłuższego czasu, wiele ważnych decyzji już za nami – a przed nami 2 lata w drodze na polskie Euro 2016 – powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W konferencji, która odbyła się w hali w Herning – podczas Weekendu Finałowego EHF EURO 2014 – udział wzięli także Marcin Herra, wiceprezes Związku ds. Rozwoju oraz Marek Góralczyk, sekretarz generalny ZPRP.

– Jednym z kluczowych elementów naszej współpracy z EHF w ramach przygotowań do naszego turnieju jest organizacja wydarzeń, które są wykorzystywane do zbierania doświadczeń i popularyzacji piłki ręcznej w Polsce. Za nami Mistrzostwa Europy Kobiet do lat 17 w Gdańsku, a przed nami Mistrzostwa Europy Mężczyzn do lat 18, które odbędą się w tym roku. Zwieńczeniem tej drogi będzie najważniejsza dla nas impreza, która z pewnością przyczyni się do znaczącego rozwoju szczypiorniaka w Polsce – powiedział Marek Góralczyk.

Prezentacja polskich organizatorów składała się z 2 części, związanych z najważniejszymi kamieniami milowymi zrealizowanymi w ostatnim czasie w ramach przygotowań do EHF EURO 2016: prezentacji logo turnieju oraz przedstawieniu Europie 2 pierwszych Miast Gospodarzy: Krakowa wraz z Małopolską oraz Wrocławia.

LOGO – inspiracje i wartości

Inspiracją do kolorystyki logo były polskie barwy narodowe: biały i czerwony. Kolor złoty natomiast odnosi się do zwycięstwa i szlachetności. W projekcie odwołano się także do wartości związanych z piłką ręczną: jej energetycznego charakteru, prędkości, dynamiki oraz walki, która jest tak charakterystyczna dla tej dyscypliny. Dodatkowo, logo odwołuje się najbardziej naturalnego elementu piłki ręcznej – do dłoni, symbolizującej otwartość, powitanie, partnerstwo. W efekcie, powstał znak, który w sposób jednoznaczny łączy się z tym co w sporcie, a w szczególności w piłce ręcznej jest najważniejsze: zasadami fair play i przede wszystkim z intensywnymi emocjami, z których ręczna, w szczególności w wykonaniu polskiej reprezentacji, słynie. Oficjalne hasło polskiego turnieju brzmi: Feel the Emotions.

MIASTA GOSPODARZE – najważniejsi partnerzy.

– Cieszymy się, że już dziś możemy zaprezentować pierwszych gospodarzy EHF EURO 2016: Kraków z Małopolską oraz Wrocław. To miasta rozpoznawalne w Europie, o unikalnym charakterze, ze świetną bazą turystyczną oraz doskonale skomunikowane z Europą, w szczególności jeśli chodzi o transport lotniczy. Cieszy nas to, że pracujemy razem w projekcie, który z pewnością przyczyni się do wzrostu wartości Krakowa, Małopolski i Wrocławia. Trwają zawansowane rozmowy z pozostałymi kandydatami – do końca marca przedstawimy pozostałych 2 gospodarzy EHF EURO 2016. Razem będą tworzyć jakość tego wydarzenia – powiedział Marcin Herra, wiceprezes ZPRP ds. Rozwoju. W marcu zostaną także zaprezentowane szczegóły odnośnie tego, gdzie podczas turnieju zagra polska reprezentacja.

Obydwa miasta zaoferują kibicom nowoczesne, zgodne z wymogami EHF obiekty wielofunkcyjne, które w 2016 staną się arenami rozgrywek w ramach EHF EURO 2016: w Krakowie jest to „Kraków Arena”, we Wrocławiu „Hala Stulecia”. W Krakowie odbędą się mecze rudny wstępnej oraz głównej, a także Final Weekend. We Wrocławiu runda wstępna oraz główna, a dodatkowo prestiżowe mecze o 5 i 7 miejsce, które są kwalifikacjami do Igrzysk Olipmijskich.

– Na 2 lata przed turniejem, jesteśmy dokładnie w takim momencie przygotowań, jaki został zapisany w naszym planie. Droga, która przed nami, zadania, które sobie wyznaczyliśmy – korzystając z doświadczeń zebranych przy organizacji innych wielkich wydarzeń sportowych, m.in. Euro 2012 – sprawią, że w 2016 roku pozytywne emocje całej Europy skumulują się w Polsce. A już dziś serdecznie zapraszamy naszych partnerów z EHF i europejską rodzinę piłki ręcznej do Polski, do Warszawy, gdzie 11 kwietnia 2014 odbędzie się losowanie fazy eliminacyjnej – dodał Marcin Herra.

/Fot. (7) Grzegorz Trzpil – ZPRP

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest