24 stycznia 2014

Kisiel: Widzę progres

W Zaździerzu k/Płocka dobiega końca zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski mężczyzn. Kadrowicze Krzysztofa Kisiela rozegrali cztery sparingowe mecze z ligowymi zespołami. Wszystko z myślą o jak najlepszym przygotowaniu do kwalifikacji mistrzostw Europy. Na początku kwietnia Biało-czerwoni o awans powalczą w Pradze z Czechami, Słowacją i Danią.

Z powołanych 19 zawodników na zgrupowanie nie mogli przyjechać Rafał Staniszewski i Adam Ciosek. Dowołany za to został Tymoteusz Piątek. Kadrowicze w miniony wtorek zagrali z płocką Wisłą w Orlen Arenie. Co prawa zespół PGNiG Superligi pozbawiony był trójki reprezentantów kraju, uczestniczących w mistrzostwach Europu, ale osiągnięty przez młodzieżówkę wynik jest obiecujący. Ligowcy wygrali 37:33.


Pierwszy sparing z Nielbą Wągrowiec

Kolejne spotkania rozegrano w Łącku. Następnego dnia podopieczni Krzysztofa Kisiela dwukrotnie zmierzyli się z wiceliderem grupy A I ligi, Nielbą Wągrowiec, którą prowadzi Zbigniew Markuszewski (drugi szkoleniowiec naszej młodzieżówki). Rano kadrowicze przegrali 27:31, by po południu wziąć rewanż, zwyciężając 29:24. W czwartek młodzieżówka zmierzyła się z innym przedstawicielem PGNiG Superligi. Piotrkowian triumfował 35:29. Test-mecze i treningi były tak zaplanowane, aby kadrowicze mogli oglądać występy zespołu narodowego, uczestniczącego w mistrzostwach Europy w Danii.

– W planach mieliśmy jeszcze drugi sparing z Wisłą Płock, ale część zawodników musiała już opuścić zgrupowanie, gdyż ma obowiązku w I ligowych klubach, które w ten weekend wznawiają rozgrywki. Z Wisłą przeprowadzimy w sobotę wspólny trening. W czasie konsultacji skupiamy się na dopracowywaniu szczegółów różnych wariantów gry. Zawodnicy są zdumieni, że często do tego wracamy, ale tak trzeba. Widzę progres drużyny. Najwięcej kłopotów personalnych mamy teraz na prawym rozegraniu. Związane to jest również z operacją Ignacego Bąka – podsumował trener Kisiel.

Polska w dniach 4-6 kwietnia zagra w turnieju kwalifikacyjnym do MME. W Pradze rywalami kolejno będą ekipy Słowacji, Danii i Czech. Dwie najlepsze drużyny awansują do finałów. Szkoleniowiec dodał, że w banku informacji ma już materiały o rywalach ze Słowacji (wspólne mecze w Mielcu), Czech (turniej w Dzierżoniowie) i Danii (Otwarte Mistrzostwa Europy 2013).


/Fot. JG

Sparingi kadry młodzieżowej:
Polska – Orlen Wisła Płock 33:37 (18:20)
Polska: Morawski, Plaszczak – M.Gębala 3, T.Gebala 8, Genda 2, Chełmiński 2, Czuwara 1, Jamioł, Góralski 1, Solis 2, Piątek 2, Tokaj 1, Całujek 1, Olszewski 5, Szopa 3, Grabarczyk 2.

Polska – Nielba Wągrowiec 27:31 (13:16)
Polska: Morawski, Plaszczak – M.Gębala 5, T.Gebala 3, Genda 2, Chełmiński 1, Potoczny Czuwara 2, Jamioł 1, Góralski 1, Solis 2, Piątek 2, Tokaj 4, Całujek 2, Olszewski, Szopa 1, Grabarczyk 1

Polska – Nielba Wągrowiec 29:24 (14:15)
Polska: Morawski, Plaszczak – M.Gębala 1, T.Gebala 3, Genda 3, Chełmiński 3, Czuwara 1, Jamioł, Góralski 1, Solis 2, Piątek 2, Całujek 2, Olszewski 5, Szopa 3, Grabarczyk 3.

Polska – Piotrkowianin Piotrkowów Tryb. 29:35 (11:19)
Polska: Morawski, Mazur – M.Gębala 2, T.Gebala 8, Genda 5, Potoczny, Czuwara 2, Jamioł, Góralski 1, Solis, Piątek, Tokaj 2, Całujek, Olszewski 2, Szopa 5, Grabarczyk 2.

ZOBACZ TAKŻE:

Młodzieżowa kadra narodowa mężczyzn

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest