Strona główna | ZPRP | Mecz Polska – Chorwacja hitem środy!

Mecz Polska – Chorwacja hitem środy!

 

Decydujący o awansie do półfinału mistrzostw Europy mecz polskich piłkarzy ręcznych z Chorwacją wzbudził rekordowe zainteresowanie widzów. W szczycie (tzw. peak) oglądało go ponad 6,2 mln osób. Była to w środę najlepiej oglądana pozycja dnia w telewizji! W piątek mecz o 5. miejsce z Islandią – transmisja w TVP2, TVP Sport i na stronie SPORT.TVP.PL.
 
Heroiczną postawę Biało-czerwonych w walce o półfinał w najwyższym momencie oglądalności w TVP2 śledziło 6,235 mln osób! Średnia oglądalność wyniosła aż 5,202 mln, a udziały – 30,7 proc. Oznacza to, że prawie co trzeci Polak, który miał wtedy włączony telewizor, oglądał spotkanie Polaków. To najchętniej oglądany mecz tej imprezy, a także hit środy – najlepiej oglądana pozycja, biorąc pod uwagę cały rynek telewizyjny.
 
Bardzo dobre wyniki osiągnął także kanał TVP Sport, nadający od 12 stycznia w jakości HD. Najwyższy moment oglądalności meczu wyniósł 567 tys. osób, średnia 428 tys. a udziały 2,5 proc. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie także na stronie internetowej SPORT.TVP.PL – ponad 76 tys. odsłon i prawie 37 tys. unikalnych użytkowników. Warto dodać, że spotkanie Szwecja – Francja (transmitowane tylko na SPORT.TVP.PL) miało ponad 18 tys. odsłon.
 
W piątek mecz o 5. miejsce z Islandią i będzie to bardzo istotne spotkanie. Jeśli Polacy wygrają, awansują w rankingu i w eliminacjach do mistrzostw świata (Katar 2015) mogą wylosować słabszego przeciwnika. Mecz skomentują, będący od początku mistrzostw w Danii – Maciej Iwański oraz ekspert Wojciech Nowiński. Studio poprowadzi Dariusz Szpakowski.
 
Plan transmisji:
 
Piątek (24 stycznia)
15:40  o 5. miejsce: Polska – Islandia     TVP2, TVP SPORT, SPORT.TVP.PL
18:20  Półfinał: Francja – Hiszpania        TVP SPORT, SPORT.TVP.PL
20:50  Półfinał: Dania – Chorwacja        TVP SPORT, SPORT.TVP.PL
 
Niedziela (26 stycznia)
14:50  o 3. miejsce                              TVP SPORT, SPORT.TVP.PL
17:20  Finał                                          TVP SPORT, SPORT.TVP.PL.