Strona główna | ZPRP | Mecz ze Szwecją oglądało 6,1 mln widzów

Mecz ze Szwecją oglądało 6,1 mln widzów

 

Fantastyczne zwycięstwo Polski nad Szwecją 35:25 w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych obserwowało ponad 6,1 mln widzów TVP2! To aż dwa miliony więcej niż poprzednie spotkanie z Białorusią. Dziś mecz o półfinał z Chorwacją – transmisja w TVP2, TVP SPORT i na stronie SPORT.TVP.PL.

Znakomitą postawę w bramce Piotra Wyszomirskiego oraz jego kolegów w najwyższym momencie oglądalności w TVP2 śledziło 6,149 mln osób! Średnia oglądalność wyniosła aż 4,569 mln, a udziały – 27,6 proc. Oznacza to, że co czwarty Polak, który miał wtedy włączony telewizor oglądał spotkanie Biało-czerwonych. Dla porównania niedzielny mecz z Białorusią śledziło 4,1 mln – średnia wyniosła 2,164 mln a udziały – 14,48 proc.

Bardzo dobre wyniki potyczka Polaków ze Szwedami osiągnęła także TVP SPORT, nadającym od 12 stycznia w jakości HD. Najwyższy moment oglądalności meczu wyniósł 429 tys., średnia 310 tys. a udziały 1,87 proc. Bardzo dużym zainteresowaniem spotkanie cieszyło się także na stronie internetowej SPORT.TVP.PL – prawie 56 tys. odsłon i ponad 31 tys. unikalnych użytkowników.

Dziś mecz z Chorwacją. Jeśli Polacy wygrają, wystąpią w półfinale. W przypadku porażki – zagrają o 5. miejsce. Oba spotkania w piątek – transmisje w Telewizji Polskiej.