Strona główna | ZPRP | Zgrupowanie juniorów w Kielcach

Zgrupowanie juniorów w Kielcach

 

Do sierpniowych mistrzostw Europy juniorów trener polskiej reprezentacji, Rafał Kuptel planuje rozegrać ok. dziesięciu sparingów z zagranicznymi rywalami. Jego podopieczni w poniedziałek rozpoczęli tygodniowe zgrupowanie w Kielcach. W zajęciach bierze udział 21 zawodników.

– Na pewno mamy już tron reprezentacji. Grupa z każdym dniem się konsoliduje. Na eksperymenty ze składem nie mamy już czasu, ale oczywiście przed nikim nie zamykamy drogi do kadry – powiedział trener Kuptel.

Nasi juniorzy w poniedziałek przeszli badania lekarskie w stołecznym COMS. Nieoczekiwanie nie zaliczył ich Maximilan Rolka, który ma problemy z okiem. Zawodnik SG Kronau/Ostrigen bierze udział we wszystkich zajęciach bezwysiłkowych drużyny np. z psychologiem i teoretycznych. Kadrowicze w Kielcach trenują dwa razy dziennie.


Trzon drużyny już jest – zapewnia trener Kuptel Fot. JG

– Na zgrupowaniu doskonalimy warianty gry w ataku, w obronie np. 6:0, 3:3, przypominamy o co chodzi w kontrze – dodał szkoleniowiec.

Polscy juniorzy na przełomie marca i kwietnia będą gospodarzami towarzyskiego turnieju. Zaproszenia do federacji, których drużyny awansowały do finałów ME w ten weekend zostały już wysłane. Grono finalistów – wraz z Biało-czerwonymi – tworzą drużyny: Białorusi, Chorwacji, Czech, Danii, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Węgier, Islandii, Macedonii, Rumunii, Rosji, Serbii, Szwajcarii i Szwecji.

– Z wyników eliminacji niespodzianką dla mnie jest wygrana Francji w Danii oraz remis Niemców u siebie z Węgrami. Nie znam zupełnie zespołów z Bałkanów ani ze Skandynawii. W okresie przygotowawczym postaramy się zagrać właśnie z tymi drużynami – podsumował polski szkoleniowiec.

Nagranie z meczu kwalifikacyjnego Szwecja – Islandia, na prośbę trenera Kuptela, do kraju przywiozła nasza para sędziowska Bartosz Leszczyński – Marcin Piechota, która prowadziła te zawody.

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa juniorów