13 stycznia 2014

Aniołki Rasmussena Drużyną Roku

Podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej nie zabrakło mocnego akcentu związanego z piłką ręczną. W kategorii „Drużyna roku 2013” uhonorowana została reprezentacja Polski kobiet, która niemal w komplecie stawiła się w poniedziałek w Centrum Olimpijskim. Decyzję o przyznaniu nagrody podjęła Kapituła Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej PKOl im. Piotra Nurowskiego.

Reprezentantki Polski pysznie prezentowały się w wieczorowych kreacjach. Do Warszawy przybyły wszystkie zawodniczki czwartej drużyny Mistrzostw Świata Serbia 2013, wywodzące się z polskich klubów. Sztab szkoleniowy także stawił się niemal w komplecie, a przewodził mu oczywiście trener Kim Rasmussen.

Każda z naszych szczypiornistek otrzymała wspaniały bukiet róż. A drużyna została uhonorowana oryginalną statuetką. Andrzej Kraśnicki prezes PKOl i ZPRP zauważył, że polskie piłkarki ręczne obroniły w minionym roku honor gier zespołowych w naszym kraju.

– To co dziewczyny pokazały w Serbii naprawdę poruszyło wielu ludzi, wielu  kibiców, którzy wcześniej nawet piłki ręcznej nie znali i stali się sympatykami tej wspaniałej dyscypliny sportu – powiedział prowadzący spotkanie Henryk Urbaś.

Przypomnijmy, że Wielką Honorową Nagrodę Sportową ustanowiono w roku 2009. To wyróżnienie  nawiązujące do przyznawanej w latach 1927-38 Nagrody Państwowego Urzędu Wychowania Fizycznego  i Przysposobienia Wojskowego.  Nagroda honoruje największe osiągnięcia sportowe minionego roku. W okresie międzywojennym jej laureatami byli m.in.: Halina Konopacka,  Janusz Kusociński, Jadwiga Wajsówna,  Stanisław Petkiewicz, Stanisław Marusarz…

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest