3 stycznia 2014

Plany BHT Piotrkowianina

Minęło prawie pół roku od kiedy drużyna BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski wywalczyła mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej i historyczny awans do finału European Beachhandball Tour. 14 grudnia poznaliśmy gospodarza turnieju finałowego, będa nimi Saloniki (Grecja), a zawody odbędą się na przełomie maja i czerwca. Terminarz rozgrywek o mistrzostwo Polski nie został jeszcze ustalony.

– W poprzednim sezonie zrobiliśmy ogromny krok w przód, wprowadziliśmy zespół na wyższy poziom, zdominowaliśmy rozgrywki o mistrzostwo kraju i awansowaliśmy do finałów EBT, organizacyjnie udowodniliśmy, że przeniesienie klubu z Poznania do Piotrkowa Trybunalskiego dało nam wiele możliwości, chodzi mi głownie o promocję zespołu i zaplecze finansowe. Widzimy, że pozostałe drużyny już teraz biorą z nas przykład, pozyskują sponsorów i promują się na portalach społecznościowych. Mam nadzieję, że przełoży się to na promocję całej dyscypliny, która nadal jest niszowa – podsumowuje skrzydłowy Piotrkowianina, Konrad Szczukocki.

Nowy rok to niewątpliwie początek zmian w zespole BHT Piotrkowianin. Klub oficjalnie potwierdził, że w przyszłym sezonie do składu finalistów plażowej Ligi Mistrzów dołączy dwóch reprezentantów Polski: Jarosław Knopik i Przemysław Żywocki (poprzedni sezon w Damy Radę Inowrocław).

– Dla mnie przejście do Piotrkowianina jest dużą szansą, aby jeszcze bardziej wypromować beachhandball. Wierzę, że swoim doświadczeniem pomogę chłopakom osiągnąć takie wyniki, że staniemy się czołową ekipą Europy, co w efekcie pozwoli na polepszenie poziomu sportowo-organizacyjnego w naszym kraju. Chciałbym, aby za sprawą Piotrkowa Trybunalskiego było głośno w kraju o piłce ręcznej plażowej. Chciałbym również, aby BHT Piotrkowianin, jako pierwszy zespół męski w historii zdobył medal w finale cyklu European Beachhandball Tour. Znam dokładnie mocne i słabsze strony drużyny z ubiegłego sezonu. Będę się starał pomóc w ulepszeniu tego co dobre i zmianie bądź poprawie tego, co nie do końca funkcjonowało w zeszłym sezonie. Interesuje mnie pełna dominacja na polskich boiskach i historyczne sukcesy na europejskich, a może nawet światowych plażach – komentuje Jarosław Knopik, obecny trener halowego pierwszoligowca, AZS UKW Bydgoszcz.

Zadowolony z transferu jest również Żywocki: – Znamy się z chłopakami już długo, ale na piasku zawsze byliśmy odwiecznymi rywalami. Razem z Jarkiem graliśmy w Damy Radę i to zawsze z Piotrkowianinem (wcześniej GRU Poznań) biliśmy się o najważniejsze tytuły na polskich plażach. Teraz staniemy po jednej stronie. Z kilkoma zawodnikami graliśmy w kadrze i myślę, że w takim składzie stworzymy ekipę, która zdobędzie medal klubowych mistrzostw Europy.

BHT Piotrkowianin JUKO zapewnia, że to nie koniec zmian i nieposdzianek, które drużyna przygotowała na sezon 2014.


Fot: Paweł Nawrocki

– Zajmujemy się teraz zaplanowaniem przygotowań do rozgrywek, ale głównie pozyskaniem nowych partnerów i sponsorów ponieważ sezon będzie długi i wymagający finansowo. Zapraszamy wszystkich do wpłłpracy, jesteśmy otwarci na propozycje i bardzo liczymy na wsparcie lokalnych przedsiebiorów. Wszystko o zespole można znaleźć na naszym facebookowym fanpage‘u – dodaje Konrad Szczukocki.

Źródło: www.facebook.com/BHTPiotrkowianin

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest