Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 80 Handball Polska

Ukazał się nr 80 Handball Polska

 

Ukazał się nr 80 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

Bieżący numer sygnujemy jako Wydanie Specjalne, bo i grudzień przyniósł jakże miłe wydarzenie. Nasza reprezentacja seniorek została w Serbii czwartą drużyną globu. W walce o brązowy medal mistrzostw świata zespół Kima Rasmussena nie sprostał utytułowanej reprezentacji Danii. Ale i tak to największy sukces w historii polskiej piłki ręcznej kobiet. Do materiału opisującego wszystkie mecze Polek dodaliśmy dużą liczbę zdjęć, które doskonale obrazują to co działo się na boiskach w Zrenjaninie, Nowym Sadzie i Belgradzie.

Jeszcze dobrze nie uspokoiliśmy się po serbskich emocjach a już trzeba się szykować na nowe doznania. W mistrzostwach Europy wystąpi nasz zespół narodowy seniorów. Przedstawiamy szczegółowy terminarz imprezy, której gospodarzem będzie Dania. Przeprowadziliśmy wywiady z trenerem kadry Michaelem Bieglerem i Krzysztofem Lijewskim. Przy okazji podsumowaliśmy rok pracy niemieckiego szkoleniowca. Reprezentacja Polski pod jego wodzą rozegrała 22 mecze. W kadrze zagrało trzydziestu siedmiu zawodników, wśród których czternastu dostąpiło zaszczytu debiutu w biało-czerwonych barwach. Kibice i eksperci są zgodni – na ocenę Bieglera trzeba jeszcze poczekać.

Dwa nasze zespoły występujące w Lidze Mistrzów – Vive Targi Kielce i Orlen Wisła Płock – ostatnich występów w tych elitarnych rozgrywkach nie mogą zaliczyć do udanych. Tym niemniej oba powinny awansować do następnej rundy. Z trenerem płocczan przeprowadziliśmy długą rozmowę. Okazuje się, że Manolo Cadenas prywatnie to wesoły i żywiołowy człowiek. Podczas treningów i meczów jednak nie odpuszcza ani na moment. Po prostu perfekcjonista.

W połowie grudnia Artur Siódmiak oficjalnie przeszedł na sportową emeryturę. Mecz Polska – Reszta Świata w trójmiejskiej Ergo Arenie obejrzało ponad osiem tysięcy widzów. Wcześniej rozegrano mecz VIP-ów. Drużyna Krzysztofa Skiby zmierzyła się z drużyną Dariusza Michalczewskiego. W obu spotkaniach nie brakowało zabawnych sytuacji. Ale o to właśnie chodziło – o promocję polskiego handballu.

Koniec grudnia to z kolei obchody jubileuszu 95-lecia polskiej piłki ręcznej na ziemiach polskich. Gala odbyła się w stołecznym Teatrze Wielkim. Na naszych łamach przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia z ostatniego pięciolecia. Było co wspominać.

Kolejny konkurs i nagrody związane są z książką Władysława Zieleśkiewicza „95 lat polskiej piłki ręcznej” . Zapraszamy do lektury.