21 grudnia 2013

Rywale za silni

Nasi juniorzy młodsi doznali trzeciej porażki w turnieju w węgierskim Kecskemet. Drużyna Rafała Kuptela w sobotę przegrała z Rosją 26:29 (9:15). Sborna została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w imprezie. Prawoskrzydłowego Arkadiusza Moryto wybrano do najlepszej siódemki turnieju.

– Naszym mankamentem cały czas jest skuteczność. Stwarzamy sytuacje rzutowe, ale nie potrafimy ich wykorzystać. W pierwszej połowie rzucaliśmy 23 razy, a z tego zdobyliśmy tylko dziewięć bramek. Później jesteśmy karceni kontrami. W każdym meczu przeważnie dostajemy ich sześć-osiem. Musimy przede wszystkim popracować nad atakiem – podsumował występ na Węgrzech trener Kuptel.

Kadrowicze bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenie wezmą udział w tradycyjnym turnieju w niemieckim Merzig. W zespole, w porównaniu do składu, który grał w Kecskemet,  pojawi się pięciu nowych graczy. Są to bramkarz Patryk Foluszny oraz zawodnicy z pola – Maciej Skibiński, Michał Czerwiński, Karol Cichocki i Maximilian Rolka.

Polska – Rosja 26:29 (9:15)
POLSKA: Skrzyniarz, Szot – Wypych 1, Kowalczyk 2, Morozowicz 4, Gasin 2, Kawka  1, Majdziński 7, Judycki 2, Brukwicki 1, Moryto 3, Orlicki 3, Orzechtakiemowski, Bernacki, Pietruszko, Janikowski.


Końcowa kolejność:

1. Rosja
2. Francja
3. Węgry
4. Polska

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest