Strona główna | ZPRP | W Dzierżoniowie też grają

W Dzierżoniowie też grają

 

Duża liczba błędów technicznych przyczyniła się do porażki polskich juniorów z Egiptem 28:31. W drugim meczu pierwszego dnia turnieju w Dzierżoniowie Rosja przegrała z Czechami 21:27. Właśnie z drużną naszych południowych sąsiadów w piątek zagrają  Biało-czerwoni.

Egipcjanie, zgodnie z przewidywaniami, zagrali z wysuniętą obroną. Sprawiała ona naszej drużynie olbrzymie problemy. W sumie trenerzy Krzysztof Kisiel i Zbigniew Markuszewski doliczyli się aż 25 błędów technicznych popełnionych przez podopiecznych. Małym pocieszeniem była wysoka skuteczność Marcina Szopy, zdobywcy 11 bramek. Zawodnik Kusego Kraków wykorzystał wszystkie (sześć) rzuty karne.

– Próbowaliśmy rotować składem. Zmiany na środku rozegrania też nie pomagały. W drugiej połowie doszliśmy na jedno trafienie, ale nic więcej nasi zawodnicy nie byli w  stanie zrobić – podsumował trener Markuszewski. 

Wyniki 1. dnia

Polska – Egipt 28:31 (15:18)

POLSKA: Kornecki, Morawski – Szopa 11, M.Gębala 4, Staniszewski, Grabarczyk 1, Czuwara 2, Mazur 1, T.Gębala 2, Genda 2, Olszewski 1, Tokaj 1, Jamioł 3, Ciosek.
Rosja – Czechy 21:27.