Strona główna | ZPRP | Rozpoczął się turniej w Kecskemet

Rozpoczął się turniej w Kecskemet

 

W węgierskim Kecskemet rozpoczął się turniej Hiros Sport Cup z udziałem czterech drużyn (zawodnicy ur. w 1996 r. i mł.). Podopieczni Rafała Kuptela przegrali z zespołem gospodarzy 28:32 (12:15). W drugim spotkaniu Francja uległa Rosji 33:39 (16:18). Polska reprezentacja w roku 2014 będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów.


Rafał Kuptel /Fot. JG

Pierwszy kwadrans meczu miał wyrównany przebieg. Po tym okresie Węgrzy wyszli na 2-3 bramkowe prowadzenie. – W drugiej połowie odrobiliśmy straty. Po upływie 40 min. otrzymaliśmy dwie, jedna po drugiej, kary. Grając w podwójnym osłabieniu szybko straciliśmy cztery bramki. Ta przewaga rywali utrzymała się do końca meczu. Za mało jesteśmy jeszcze zagrani. Zawodnicy muszą poprawić współpracę na boisku – podsumował polski szkoleniowiec.

Przed wyjazdem na Węgry nasza kadra spotkała się na krótkim zgrupowaniu w Warszawie. Zawodnicy poddani zostali testom wydolnościowym i szybkościowym. W kadrze pojawiło się pięciu nowych graczy: Jacek Luberecki, Krzysztof Bernacki, Kelian Janikowski, Michał Czerwiński i Jan Orlicki.

– To ostatni moment na testowanie składu. Jeżeli zawodnicy sprawdzą się na Węgrzech, to nie będzie zmian. Inaczej kilku nowych wypróbujemy w turnieju w Merzig. 12 stycznia ponownie się spotkamy i chciałbym, aby skład w tym momencie był już ustabilizowany. Oczywiście nie zamykamy przed nikim drogi do kadry – zapowiedział trener Kuptel.

Wyniki 1. dnia: 
Węgry – Polska 32:28 (15:12)

POLSKA: Szot, Skrzyniarz – Kawka 3, Wypych 1, Kowalczyk 5, Mrozowicz 2, Majdziński 3, Brukwicki 5, Moryto 7, Orzechowski 1, Orlicki 1, Gasin, Janikowski.

Francja – Rosja 33:39 (16:18).