Strona główna | ZPRP | Zawsze wierzymy w zwycięstwo!

Zawsze wierzymy w zwycięstwo!

 

W konferencji prasowej zapowiadającej decydujący weekend MŚ Serbia 2013 uczestniczyli trenerzy drużyn, które wywalczyły awans do półfinałów tej imprezy. Co ciekawe, w gronie czterech szkoleniowców znalazło się aż trzech Duńczyków. Trener naszej reprezentacji Kim  Rasmussen odpowiadał na pytania polskich dziennikarzy, ale także brazylijskich, serbskich, duńskich i norweskich.

Kim Rasmussen (trener reprezentacji Polski):

Gdyby ktoś powiedział mi dwa tygodnie temu, że awansujemy do najlepszej czwórki uznałbym go za szalonego, choć wiedziałem, że moja drużyna ma ogromny potencjał. Jesteśmy w półfinale, dumni i szczęśliwi, a przed nami bardzo trudny mecz, przy komplecie publiczności, która ze wszystkich sił wspierać będzie Serbki. Pokażemy w tym spotkaniu to co mamy najlepsze, jesteśmy gotowi i na pewno nie czujemy jeszcze satysfakcji. Czeka nas ciężka, twarda walka, poleją się krew, pot i łzy.

Kluczem do sukcesów naszej drużyny jest znakomita atmosfera w ekipie. Ufamy sobie, kształtujemy mentalność zwycięzców, zawsze wierzymy w zwycięstwo! Dziewczyny często się uśmiechają, ale zawsze dają z siebie sto procent na treningach. Za nami trzy lata ciężkiej pracy i teraz zaczynamy zbierać jej owoce.

 Sasa Boskovic (trener reprezentacji Serbii):

Czuję się samotny w tym gronie, bo nie jestem Duńczykiem. To oczywiście żarty, szczerze gratuluję pozostałym trzem kolegom awansu do fazy medalowej, to znakomici szkoleniowcy. Po meczu z Norwegią spaliśmy bardzo dobrze, od stanu 21:16 dla rywalek, rzuciliśmy siedem goli z rzędu i wyszliśmy na prowadzenie 21:23. Znakomicie gramy w obronie, nie poddajemy się nigdy i to procentuje. Gramy jak prawdziwa drużyna, jedna zawodniczka potrafi zastąpić drugą.

Zagrać przed 20 tysiącami własnych kibiców to zarazem spora presja, ale i przyjemność. Jednak to nie widzowie bronią dostępu do bramki, nie oni atakują, choć na pewno potrafią dodać nam skrzydeł! Jesteśmy dumni z naszych fanów, w Niszu była pełna hala, taka atmosfera to znakomita sprawa dla piłki ręcznej, a potwierdzą to na pewno moi koledzy po fachu.

 

Jan Pytlick (trener reprezentacji Danii):

Mamy młodą drużynę I tak naprawdę przygotowujemy się do startu w MŚ w 2015 roku, których będziemy gospodarzami. Ale wynik jaki tu osiągnęliśmy jest niesamowity, chyba będziemy musieli nieco zmienić swoje plany i rzucić wszystkie siły na szalę, marzymy o medalu, najlepiej złotym.

Morten Soubak (trener reprezentacji Brazylii):

Nasze porażki w ćwierćfinałach na ostatnich dwóch turniejach o MŚ wiele nas nauczyły. Wygrana we wczorajszym meczu z Węgierkami nie przyszła nam łatwo. Do zwycięstwa potrzebowaliśmy dogrywki, ale moja drużyna pokazała jak bardzo dojrzała i teraz walczymy o medale.

W naszej grze widać ciągłość postępów, na kolejnych imprezach MŚ 2011, IO 2012, a teraz tutaj prezentujemy się coraz lepiej. Naszym celem są igrzyska w Rio de Janeiro w 2016 roku, gdzie wystąpimy w roli gospodarza. W Niszu wygraliśmy z Danią, teraz rywalki na pewno będą chciały się zrewanżować. Musimy być ostrożni, ale będziemy grać to co wtedy przyniosło nam sukces.