Strona główna | ZPRP | Szczypiornistki przyciągają miliony

Szczypiornistki przyciągają miliony

 

W decydujących chwilach aż cztery miliony widzów oglądały w Telewizji Polskiej zwycięstwo polskich szczypiornistek z Francją w ćwierćfinale Mistrzostw Świata. Półfinał z Serbkami w piątek, 20 grudnia, też transmitować będzie TVP2! Początek o godz. 17:45, również w TVP Sport i SPORT.TVP.PL!

TVP2 w porze meczu oglądało 2 miliony 267 tysięcy widzów (w szczycie: 3 mln 809 tys.!), co dało jej 17,5 proc. oglądalności. Tego dnia Dwójka była stacją pierwszego wyboru (udziały 13,7 proc.). Dodatkowo mecz w TVP Sport śledziło 232 tys. widzów.

To było niesamowite spotkanie. Emocje rosły z minuty na minutę. Polki, podobnie jak w meczu 1/8 finału, pokazały charakter i niezwykłą wolę walki. Wytrzymały. Jak same mówiły, także dlatego, że czują ogromne wsparcie rodaków. Dlatego nawet kibicowanie przed telewizorem nie będzie bez znaczenia.

Teraz czas na półfinał z gospodarzami turnieju. Drużyna Serbii po dramatycznym spotkaniu w ćwierćfinale pokonała aktualne mistrzynie olimpijskie i świata – Norweżki. Spotkanie Polska – Serbia będzie można zobaczyć w TVP2 o godz. 17.45. Kolejny, niedzielny (22 grudnia) mecz Polek o medale (finał – początek spotkania o godz. 17.00, albo o 3. miejsce – 14.15) też będzie transmitowany w Dwójce. Równoległa transmisja (a także drugi półfinał Brazylia – Dania o godz. 20.35) zostanie przeprowadzona w TVP SPORT oraz na stronie SPORT.TVP.PL.

Mecz Polek skomentuje Maciej Iwański. Studio poprowadzi Piotr Dębowski, a jego gośćmi będą: Wojciech Nowiński (były reprezentant Polski; jako trener wywalczył z drużyną piłkarzy ręcznych naszego kraju złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy) i Weronika Gawlik (reprezentantka Polski). W Serbii od początku mistrzostw jest reporter TVP, Piotr Falkowski. Mecz Dania – Niemcy będzie komentował Jacek Laskowski.