Strona główna | ZPRP | Skandynawska szkoła

Skandynawska szkoła

 

Wygraną Polek nad Francuzkami zanotowaną w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Serbia 2013 trzeba traktować w kategorii niewielkiej niespodzianki. Zwyciężyła skandynawska szkoła handballu – uważa Andrzej Niewrzawa, trener młodzieżowej reprezentacji Polski kobiet.

– Nasze dziewczyny pokazały, że potrafią się bić w dobrym tego słowa znaczeniu. Zwyciężyła skandynawska szkoła oparta na zespołowej grze. Każda z zawodniczek wnosi coś wartościowego do drużyny. Dla przykładu Ala Wojtas imponuje celnymi rzutami z dystansu, Karolina Kudłacz na zwodzie mija rywalki, Patrycja Kulwińska walczy na kole. No i mamy doskonale uzupełniające się bramkarki, Anię Wysokińską i Gosię Gapską – poodzielił się swoimi spostrzeżeniami trener Niewrzawa.


Andrzej Niewrzawa /Fot. JG

Kadra młodzieżowa przebywa na zgrupowaniu w Dzierżoniowie. Sztab szkoleniowy największą uwagę na treningach zwraca na powrót do obrony. W czasie obozu podopieczne Niewrzawy rozegrały już dwa sparingi z zespołami PGNiG Superligi. W Lubinie przegrały z Zagłębiem 17:25, a w Dzierżoniowie pokonały KPR Jelenią Górę 42:21. To drugie spotkanie trwało 3 x 25 min. Zgrupowanie ma zakończyć się 19 grudnia drugim sprawdzianem z Zagłębiem Lubin.

– Wszyscy się cieszymy ze zwycięstwa zespołu narodowego odniesionego nad Francuzkami. Moje dziewczyny widzą, że ciężka praca ma sens. Chcą dorównać starszym koleżankom. Wczoraj wszystko fajnie się ułożyło. Koniec meczu z Francją był dla nas początkiem reprezentacyjnej Wigilii w Dzierżoniowie – zakończył trener Niewrzawa.