Strona główna | ZPRP | Polsko-francuska sztafeta pokoleń

Polsko-francuska sztafeta pokoleń

 

Od trzech dni na zgrupowaniu w Obornikach Wlkp. przebywa kadra Polski juniorek młodszych. Podopieczne Tomasza Konitza z zapałem ćwiczą. Wkrótce czeka je towarzyski dwumecz z rówieśniczkami z Francji. Dziś obie drużyna wspólnie będą oglądały spotkanie mistrzostw świata Polska – Francja. Zapowiada się gorący wieczór.

– Podczas treningów koncentrujemy się na grze w ataku pozycyjnym oraz na rozbijaniu obrony 6-0, bo właśnie w ten sposób gra Francja – powiedział trener Konitz. – Naszą pracę już wkrótce przetestujemy. Analizowaliśmy już zapis wideo z ostatniego meczu z Francuzkami, które przegraliśmy 24:27. Czas na rewanż.


Czas na rewanż zdaje się mówić Tomasz Konitz /Fot. MAS

Zgodnie z ustaleniami Francuzki w naszym kraju miały wylądować dziś ok. 16:30. Jest duża szansa, że obie ekipy wspólnie będą dopingowały swoje starsze koleżanki, grające w ćwierćfinale mistrzostw świata w Serbii.

– Francuzki powinny zdążyć na drugą połowę transmisji z tego meczu. W hali w Obornikach z rzutnika powiększymy obraz telewizyjny. Musieliśmy zmienić porę rozpoczęcia dzisiejszego sparingu z miejscową Spartą. To zespół młodzieżowy, który występuje w I lidze. Zagramy z nim bezpośrednio po obejrzeniu spotkania z Serbii – dodał szkoleniowiec.

* * *
Sparta Oborniki pokonała juniorki młodsze 34:30 (20:15). – Moja drużyna zagrała fajne zawody. Dziewczyny coraz lepiej są zgrane, co miało przełożenie zarówno na grę w ataku, jak i w obronie. Transmisja meczu seniorek Polska – Francja zapewniła nam do samego końca super emocje. Dziewczyny dostały doskonały przykład od starszych koleżanek – dodał trener Konitz.   

* * *

Mecze reprezentacji juniorek młodszych Polska – Francja zaplanowano w Obornikach Wlkp. na piątek (g. 17:30) i sobotę (16:00). Polski szkoleniowiec zapowiedział komplet kibiców na trybunach.