Strona główna | ZPRP | Kadrowicze zebrali się w Pruszkowie

Kadrowicze zebrali się w Pruszkowie

 

W podwarszawskim Pruszkowie rozpoczęło się zgrupowanie kadry seniorów, która pod wodzą trenerów Michaela Bieglera i Jacka Będzikowskiego przygotowuje się do mistrzostw Europy w Danii (12-26 stycznia). W zajęciach bierze udział 22 zawodników. Obóz potrwa do 22 grudnia. Pięć dni później nasz zespól zbierze się w Warszawie. 

– Nie przyjechał jedynie Michał Jurecki, który za wiedzą trenerów kadry przechodzi rehabilitację w klubie. Lekarze walczą z czasem i zobaczymy czy achillesy zawodnika będą gotowe do dużego wysiłku  – powiedział lekarz kadry Rafał Markowski.


Trenerzy Michael Biegler i Jacek Będzikowski obmyślają zajęcia dla kadrowiczów / Fot. JG

W poniedziałek kadrowicze przez ok. godzinę trenowali w miejscowej hali Znicz. Zajęcia polegały głównie na grze w piłkę nożną. Dziś czekają ich kolejne wzywania przygotowane przez sztaby szkoleniowy i medyczny a także trening otwarty dla mediów.

Na zgrupowanie, podobnie jak rok temu, został zaproszony prof. dr Klaus Baum z Niemiec, który kadrowiczom przeprowadzi test wydolnościowy. – Dziękuję naszemu związkowi, że nam to umożliwił. Dzięki temu możemy całkiem indywidualnie pracować z zawodnikami – ocenił trener Biegler.