Strona główna | ZPRP | Polska – Reszta Świata 51:33

Polska – Reszta Świata 51:33

 

W trójmiejskiej Ergo Arenie odbyło się pożegnanie Artura Siódmiaka. Były reprezentant kraju do udziału w meczu Polska – Reszta Świata zaprosił wielu czynnych jak i byłych zawodników, również z  innych dyscyplin, jak chociażby siatkarza Piotra Gruszkę czy kierowcę rajdowego Kajetana Kajetanowicza. Wynik był sprawą drugorzędną. Biało-czerwoni wygrali 51:33 (25:23).

.„Piłka ręczna jest wciągająca. Nie jest to jednak takie proste. Ta lepiąca się piłka nie zawsze leci tam gdzie chcemy – przyznała posłanka Iwona Guzowska

W czasie meczu obrońcy obu drużyn z reguły nie przykładali się do swoich obowiązków. To  bardzo ułatwiało kreowanie  wielu zabawnych sytuacji na boisku, jak chociażby rzuty tyłem. Nagle w bramce polskiego zespołu   pojawiło się naraz trzech bramkarzy. Do Sławomira Szmala dołączyli Marcin Wichary i  Sebastian Suchowicz. Ciekawym rozwiązaniem było gra mistrza olimpijskiego w chodzie. Roberta Korzeniowskiego w roli obrotowego. Z kolei kontuzjowany Marcin Lijewski na moment wcielił się w rolę kamerzysty. Wielką ochotę do gry przejawiał wioślarz Adam Korol, a pod koniec zmagań mikrofon komentatora przejął znany celebryta Krzysztof Skiba. 

– To dla nas zaszczyt, móc pożegnać Artura. To duże wydarzenie dla publiczności – powiedział Grzegorz Tkaczyk.  Widzowie w liczbie 8200 świetnie się bawili, a ostatnią minutę oglądali na stojąco. To była dobra promocja piłki ręcznej.

Polska – Reszta Świata 51:33 (25:23).