Strona główna | ZPRP | Gracie z sercem i z głową

Gracie z sercem i z głową

 

Po meczu Norwegia – Polska szkoleniowcy obu zespołów nie szczędzili sobie kurtuazji, ale zdecydowanie więcej powodów do zadowolenia miał Thorir Hergeirsson, Islandczyk prowadzący Norwegię. Opiekun Polek, Kim Rasmussen, podkreślił z kolei, że jest dumny z postawy naszego zespołu w defensywie.

Thorir Hergeirsson (trener Norwegii):

Dziękuję naszym rywalkom za dobry mecz. Uważnie przyglądałem się Polsce od roku, wasza drużyna gra zarówno sercem i głową,  robi systematyczne postępy. Kim Rasmussen wykonuje naprawdę dobrą robotę, gracie nowoczesny handall. Szczerze przyznam, że 1/8 finału macie duże szanse na zwycięstwo i awans do ćwierćfinału.

Kim Rasmussen:

Dziękuję za miłe słowa, ekipa Norwegii ma mentalność zwycięzców i ogromne doświadczenie w meczach o wysoką stawkę. Za każdym razem kiedy dziś choć na chwilę odpuszczaliśmy, rywalki bezlitośnie to wykorzystywały. Jest to drużyna klasy światowej, a my wciąż się uczymy. Pierwszy raz graliśmy przeciw Norwegii, nawet jeżeli moje zawodniczki nie radziły sobie momentami w ofensywie, to w obronie harowały na całego.

Silje Solberg (bramkarka Norwegii):

Katrine Lunde zagrała dzisiaj super zawody, świetnie broniła, zresztą cała nasza drużyna bardzo dobrze zaprezentowała się w defensywie. Z kolei w ataku grałyśmy szybko i konsekwentnie.

Kinga Byzdra:

Gratuluję Norwegii, mają znakomitą bramkarkę w osobie Katrine Lunde. Jesteśmy tu po to by się uczyć od najlepszych na świecie i to na pewno zaprocentuje w przyszłości.