Strona główna | ZPRP | Polska może zajść naprawdę wysoko

Polska może zajść naprawdę wysoko

 

Na pomeczowej konferencji prasowej obie strony nie szczędziły sobie komplementów. Z pewnością cieszyć mogą słowa trenera rywalek Jorge Dueńasa, który przyznał, że reprezentacja Polski poczyniła ogromne postępy w ostatnim czasie. Wybrana MVP meczu bramkarka Silvia Navarro stwierdziła, że Polska ma ogromną szansę zajść naprawdę wysoko już podczas MŚ w Serbii.

Jorge Dueńas (trener Hiszpanii): Polska zagrała dzisiaj bardzo dobry mecz, to drużyna która poczyniła w ostatnim czasie ogromne postępy, na szczęście bardzo dobrze spisała się nasza bramkarka dzięki czemu wyszliśmy z tej konfrontacji zwycięsko. Dobrze przygotowaliśmy się do tego spotkania, analizowaliśmy mecze Polek przeciw Szwedkom w play-offach o awans do MŚ, a także ich pojedynki w październikowych kwalifikacjach do ME oraz niedawne spotkania towarzyskie z Brazylią. Nasze dzisiejsze rywalki mają ogromny potencjał.

Silvia Navarro (bramkarka Hiszpanii, MVP spotkania): Reprezentacja Polski ma naprawdę znakomite zawodniczki na każdej pozycji, kluczem do naszego sukcesu była dokładność w najważniejszych momentach spotkania. Sądzę, że nasze rywalki mają szansę zajść naprawdę daleko na tych mistrzostwach.

Kim Rasmussen: Gratulujemy rywalkom zwycięstwa, ich ostatnie dokonania i poziom gry musza budzić podziw i szacunek. Hiszpanki są przyzwyczajone do trudnych meczów o dużą stawkę, za to my wiele się dzisiaj nauczyliśmy, na pewno daliśmy z siebie wszystko i następnym razem zagramy z przeciwnikiem tej klasy jeszcze lepiej!

Iwona Niedźwiedź: Bardzo chciałyśmy dziś wygrać, włożyłyśmy w ten mecz wiele, wiele serca. Niestety w końcówce zabrakło nam doświadczenia, swoje zrobiła też znakomita tego wieczoru hiszpańska bramkarka. Trzeba uczciwie przyznać, że rywalki były dziś od nas lepszą drużyną.