Strona główna | ZPRP | MŚ Kobiet 2013 na antenie TVP Sport

MŚ Kobiet 2013 na antenie TVP Sport

 

Telewizja Polska przeprowadzi 24 transmisje z XXI Mistrzostw Świata Kobiet w Piłce Ręcznej Serbia 2013. Dodatkowo 6 grudnia z meczu otwarcia imprezy, Serbia – Japonia, zostanie przekazana retransmisja. Wszystkie spotkanie będą emitowane na antenie TVP Sport.

Polki start w mistrzostwach rozpoczną 7 grudnia o godz. 18:00, od meczu z Paragwajem, z którym dotąd nie było okazji zmierzyć się w bezpośredniej rywalizacji. Po dniu odpoczynki, 9 grudnia o godz. 18:00,  Biało-czerwone czeka już znacznie trudniejsze zadanie. Naprzeciw nich stanie brązowy medalista Mistrzostw Świata Brazylia 2011 i Igrzysk Olimpijskich w Londynie – Hiszpania. Z tą reprezentacją mamy dodatni bilans meczów:11 zwycięstw i dziewięć porażek i niech tak zostanie jak najdłużej.

Iwona Niedźwiedź zadebiutuje w mistrzostwach świata /Fot. G. Trzpil

Następnego dnia, 10 grudnia o godz. 15:45, rywalem drużyny Kima Rasmussena będzie Angola. To zespół z dużym doświadczeniem, groźny dla każdej drużyny. Angola po złoty medal mistrzostw Afryki sięgała już 11 razy, w tym osiem razy z rzędu od 1998 r. Polki mają dobre doświadczenie z rywalizacji z Angolą. W próbie przedolimpijskiej w Londynie wygrały po zaciętym meczu, o którego rozstrzygnięciu decydować musiała dogrywka.

Czwartym  przeciwnikiem Biało-czerwonych, 12 grudnia o godz. 18:00, będzie młody zespół Argentyny. Podobnie, jak w przypadku Paragwaju, będzie to pierwszy bezpośredni mecz w historii obu drużyn.

Następnego dnia, 13 grudnia o godz. 20:15, Polki czeka zdecydowanie najtrudniejszy występ w fazie grupowej. Norwegia należy do najbardziej utytułowanych zespołów w żeńskiej piłce ręce. Jako pierwsza triumfowała w trzech wielkich imprezach z rzędu (ME 2010, MŚ 2011, IO 2012). Norweżki wprawdzie w ostatniej mistrzowskiej imprezie zajęły „tylko” drugie miejsce, ulegając w finale EHF Euro 2012 Czarnogórze, ale to wciąż genialna w swej konsekwencji drużyna. Warto dodać, że historia bezpośrednich spotkań Polska-Norwegia jest bardzo bogata, sięga 1965 r. i liczy aż 43 mecze. Po raz ostatni Biało-czerwone pokonały ten skandynawski zespół szesnaście lat temu.

Z każdej grupy MŚ 2013 do dalszych gier awansują po cztery zespoły. TVP zaplanowała cztery transmisje z 1/8 finału, dwie z 1/4 finału, pokaże oba półfinały a także mecz o 3. miejsce i finał (22 grudnia).

PROGRAM TRANSMISJI – plik pdf