Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 79 Handball Polska

Ukazał się nr 79 Handball Polska

 

Ukazał się nr 79 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci „Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

Tematem przewodnim najnowszego numeru są oczywiście zbliżające się Mistrzostwa Świata Kobiet Serbia 2013. Biało-czerwone w imprezie tej rangi wystąpią po sześcioletniej przerwie. Zamieszczamy obszerny wywiad z Kimem Rasmussenem, który przyznaje, że stawia na grę zespołową. Prezentujemy piątkę rywali, z którymi Polkom przyjdzie się zmierzyć w grupie, a także szczegółowy terminarz turnieju.

Jakkokolwiek męska reprezentacja Polski w tym momencie musi ustąpić miejsca paniom, to na horyzoncie coraz wyraźniej widać Danię, a zwłaszcza mistrzostwa Europy. Zespół prowadzony przez Michaela Bieglera, grając o Superpuchar wlał sporo optymizmu w serca polskich kibiców. Asystent trenera, Jacek Będzikowski podsumowuje występ w Niemczech, w tym grę poszczególnych kadrowiczów.

Po ME 2014 mężczyzn w następnej kolejności wielką imprezą są Mistrzostwa Świata Katar 2015. Kraj ten mocno optuje za organizacją imprez w wielu dyscyplinach. Bez udziału kibiców nie byłoby wspaniałej, a jakże niezbędnej, atmosfery. W tym celu Katarczycy podczas Kongresu IHF, gdzie na kolejną kadencję prezydentem wybrano dr Hassana Moustafa, zaprezentowali specjalne pakiety, po preferencyjnych cenach, dla fanów handballa.

Nasza dyscyplina może już pochwalić się Klubem Zasłużonego Reprezentanta Polski w Piłce Ręcznej. Akces do stowarzyszenia zadeklarowało już ponad 70 osób, które na stałe wpisały się w historię polskiego szczypiorniaka. Spotkanie założycielskie w Spale było przyczynkiem do spotkania kilku pokoleń reprezentantów kraju. Wspomnień nie było końca, ale są też i plany na przyszłość.

W numerze nie mogło zabraknąć relacji z meczów w europejskich pucharach z udziałem polskich klubów. Ostatnio z tego grona najlepiej spisuje się Orlen Wisła Płock, którą wraz z Vive Targami Kielce zapewne zobaczymy w następnej rundzie Ligi Mistrzów.

Jerzy Szafraniec podjął się roli ratownika Zagłębia Lubin w PGNiG Superlidze. Jak na razie idzie mu bardzo dobrze. Gorzej za to wiedzie się Piotrkowianinowi, który zamyka ligową tabelę. O szczebel niżej, w grupie B I ligi, rewelacyjnie spisuje się Viret Zawiercie. W klubie przyznają, że są za biedni na ekstraklasę, ale przecież nie mogą zabronić zawodnikom wygrywać…

W dziale historycznym sięgnęliśmy do rozgrywek klubowych. Rywalizacja o Puchar Europy trwa już od ponad pól wieku. Wala o to trofeum naznaczona jest „polskimi finałami”. Po prostu Vive Targi Kielce podąża śladami Śląska Wrocław i Wybrzeża Gdańsk.

W kolejnym konkursie nagrodę ufundowała firma MAVIT. Zapraszamy do lektury.