Strona główna | ZPRP | Czas na drugie starcie

Czas na drugie starcie

 

Reprezentacja Polski jest gotowa do drugiego towarzyskiego meczu przeciw Brazylii. W czwartkowy wieczór obie drużyny odbyły wspólny trening w Cetniewie, a następnie wyruszyły autokarami do Elbląga. Początek dzisiejszego spotkania w hali CSB o godzinie 20:30. Transmisja w Polsat Sport.

W piątek rano Biało-czerwone mają w planach krótki trening na siłowni, z kolei mistrzynie Ameryki Południowej odbędą zajęcia na elbląskim obiekcie. Ich trener Morten Soubak jest bardzo zadowolony z organizacji całego zgrupowania. – Bardzo nam się tu podoba, zarówno w Cetniewie, jak i w Elblągu, mamy świetne warunki do treningów, a dodatkowo możemy przećwiczyć różne warianty taktyczne pod kątem naszych rywali w fazie grupowej mistrzostw świata – mówi Duńczyk.

W podobnym tonie wypowiada się trener polskiej kadry Kim Rasmussen, który również cieszy się z możliwości konfrontacji z rywalem prezentującym nieco inny styl gry. – Gdybym miał porównać Brazylię do któregoś z naszych grupowych przeciwników, byłaby to Hiszpania. Te dwa sparingi to dla nas bardzo cenna lekcja w kontekście grudniowej rywalizacji – podkreśla.

Do wieczornego meczu Polki przystąpią w szesnastoosobowym składzie, tym samym, który w przyszłym tygodniu wyruszy do Zrenjanina, gdzie już 7. grudnia meczem z Paragwajem nasza drużyna rozpocznie rywalizację w MŚ 2013.

Co ważne, wszystkie zawodniczki są zdrowe i pozostają do dyspozycji trenera Rasmussena. Sporo pracy mają za to fizjoterapeuci polskiego zespołu, Artur Dimitruk i Grzegorz Wowra. – To jest piłka ręczna, stłuczenia i drobne urazy to nasz chleb powszedni, nie tylko po sparingach, ale nawet po treningach. Dziewczyny są jednak twarde i się nie skarżą, my również nie zamierzamy, najważniejsze  żeby wszystkie były gotowe do gry – tłumaczą.