Strona główna | ZPRP | Norweżki dwukrotnie lepsze

Norweżki dwukrotnie lepsze

 

W pierwszym czwartkowym meczu Międzynarodowego Turnieju o Puchar Śląska reprezentacja Polski juniorek przegrała w Szczyrku z młodzieżówką Norwegii 17:30 (10:17). W wieczornej serii rozegranej w Katowicach z udziałem drużyn młodzieżowych Szwajcaria uległa Czechom 24:34 (10:13), a Polska przegrała z Norwegią 22:30 (11:16).  

Początek pierwszego spotkania był bardzo optymistyczny dla naszych juniorek. Zespół prowadzony przez Monikę Marzec i Andrzeja Marszałka po 10 minutach prowadził bowiem 7:4. W tym okresie trzy trafienia zaliczyła Marzena Cempa, która wraz z Martyną Borysławską została oddelegowana z reprezentacji młodzieżowej.


Trener Monika Marzec / Fot. JG

– Wyrównana gra toczyła się do stanu 8:8 w 18 min. Później uwidoczniła się przewaga Norweżek, które dominowały w ataku szybkim. Na zgrupowaniu staramy się wpoić podopiecznym podobne warianty gry, z których korzysta nasza młodzieżówka. Najlepiej wychodzi to nam w obronie – oceniła trener Marzec.

Z kolei polska młodzieżówka z rówieśniczkami z Norwegii wyrównany bój prowadziła przez pierwszy kwadrans. Później stroną dominującą warunki gry były wyłącznie Skandynawki. Biało-czerwonym brakowało koncentracji. Szwankowała współpraca z bramkarką. Nasze zawodniczki miały też problemy z oddaniem celnych rzutów z drugiej linii. Sztab szkoleniowy wyróżnił obrotową Zuzannę Ważną.

Polska B – Norwegia 17:30 (10:17)
Polska B: Januchta, Krupa – Nocuń 1, Świerżewska 5, Kwiecińska 2, Urbaniak, Cempa 3, Oreszczuk, Herbut, Zimny 1, Jurczyk 1, Tabakowska, Zwierko, Radzikowska 3, Borysławska, Czubaj 1.

Szwajcaria – Czechy 24:34 (10:13)

Polska A – Norwegia 22:30 (11:16)
Polska A: Sielicka, Kordowiecka – Łabuda, Kozłowska 3, Dorsz, Zawistowska 1, Jandura, Nowicka 1, Koprowska 5, Kozimur 3, Balsam, Ważna 4, Fornalik 2, Nowak, Gutkowska 3.