Strona główna | ZPRP | Piąty sezon Małej Ligi Piłki Ręcznej

Piąty sezon Małej Ligi Piłki Ręcznej

 

Po półrocznej przerwie Mała Liga Piłki Ręcznej wznawia rozgrywki. W piątek, 29 listopada hala w Libuszy znów zatętni życiem. Wszystko za sprawą młodych adeptów piłki ręcznej, którzy od wczesnych godzin rannych będą dobrze bawić się, grając w piłkę ręczną. Impreza obchodzi już swoje piąte urodziny!  Jest kontynuacją corocznych zmagań najmłodszych sportowców w ramach Małej Ligi Piłki Ręcznej Wiertmet Handball Cup.

Tegoroczna edycja realizowana jest przez tarnowskie Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Organizacja wygrała konkurs dotacyjny, którego założeniem jest wzbogacanie oferty edukacyjnej i kulturalnej na terenach wiejskich. Środki na realizację projektu przekazała FUNDACJA PZU. Uczniowski Klub Sportowy Wiertmet w Libuszy oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy są partnerami projektu, który nosi nazwę "Mała liga piłki ręcznej – wielki sport na ziemi gorlickiej”.

W rozgrywkach do końca roku szkolnego 2013/14 uczestniczyć będą dzieci z UKS-ów z Libuszy, Bochni, Racławic, Binarowej, Lipinek, Wilczysk, Skrzyszowa i Tuchowa. To właśnie dzieci w tym przedsięwzięciu są najważniejsze. Głównym naszym celem jest stworzenie im dogodnych warunków do wspólnej zabawy, która stanowić będzie właściwe narzędzie wychowawcze i przyczyni się do wzrostu ich umiejętności ruchowych. Nie wykluczone, że w przyszłości część z nich będzie stanowiła o sile polskiej piłki ręcznej.

W oparciu o Małą Ligę powstaje innowacyjny system szkolenia dzieci i młodzieży w powiecie gorlickim. Może on być doskonałym przykładem dla innych ośrodków jak promować piłkę ręczną i zachęcać do jej uprawiania.

Mała Liga Piłki Ręcznej w sezonie 2013/14 rozgrywana jest pod honorowymi patronatami:

Prof. dr hab. Janusza Czerwińskiego – Prezesa Honorowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Stanisława Majorka – Trenera brązowej olimpijskiej Reprezentacji Polski z Montrealu

Mirosława Wędrychowicza – Starosty Gorlickiego

KS Vive Targi Kielce – Mistrza Polski w piłce ręcznej mężczyzn.

HARMONOGRAM ROZGRYWEK MAŁA LIGA – I RUNDA – plik pdf