Strona główna | ZPRP | MŚ 2013: Zostały tylko dwa miejsca

MŚ 2013: Zostały tylko dwa miejsca

 

Karolina Semeniuk-Olchawa i Małgorzata Stasiak dołączyły do grupy dwunastu reprezentantek Polski, które mogą być pewne wyjazdu do Serbii na turniej finałowy mistrzostw świata. Tak zdecydował trener polskiej kadry Kim Rasmussen. Oznacza to, że w składzie Biało-czerwonych na czempionat globu pozostały jeszcze dwa wolne miejsca.

– Zgrupowanie w Cetniewie trwa już sześć dni, podczas których uważnie przyglądałem się wszystkim zawodniczkom. W mojej ocenie zarówno Gosia jak i Karolina zasłużyły na wyjazd na MŚ swoją postawą na treningach, obie są w naprawdę wysokiej dyspozycji – mówi Rasmussen.

– Nie ukrywam też, że nie bez znaczenia pozostaje fakt, że z obu rozgrywających będę mógł skorzystać na prawej stronie boiska. Wiem, że lepiej czują się na lewym rozegraniu, ale kilkakrotnie pokazały już, że mogę na nie liczyć także innym ustawieniu – tłumaczy szkoleniowiec.

Ostateczny skład polskiej reprezentacji poznamy już w piątek, kiedy to Polki zmierzą się z Brazylijkami w Elblągu. Rywalki z Ameryki Południowej przyjeżdżają jednak do Polski już dziś, albowiem w środę obie drużyny zmierzą się w Cetniewie w meczu nieoficjalnym bez udziału publiczności.

Rezerwacja i sprzedaż biletów na mecz Polska – Brazylia w Elblągu TUTAJ (konieczna jest rejestracja) oraz w kasach Centrum Sportowo – Biznesowego w Elblągu (ul. Grunwaldzka 135).

Starcia kontrolne z Brazylijkami będą dla Biało-czerwonych ostatnimi sprawdzianami przed wylotem do Serbii. W grupie C, która swoje mecze rozgrywać będzie w Zrenjaninie, Polki zagrają z Norwegią, Hiszpanią, Angolą, Paragwajem i Argentyną.

Zawodniczki, które decyzją trenera Rasmussena znalazły się w składzie reprezentacji Polski na MŚ Serbia 2013:

1. Wysokińska Anna – SG BBM Bietigheim (Niemcy)

2. Gapska Małgorzata – Vistal Gdynia

3. Grzyb Kinga – EKS Start Elbląg

4. Jochymek Agnieszka – MKS Zagłębie Lubin

5. Niedźwiedź Iwona – Vistal Gdynia

6. Wojtas Alina – MKS Lublin

7. Kudłacz Karolina – HC Lipsk (Niemcy)

8. Byzdra Kinga – ŽRK Buducnost Podgorica (Czarnogóra)

9. Kulwińska Patrycja – Vistal Gdynia

10. Stachowska Monika – SPR Pogoń Szczecin

11. Migała Monika – KPR Ruch Chorzów

12. Koniuszaniec Katarzyna – EKS Start Elbląg

13. Semeniuk – Olchawa Karolina – MKS Zagłębie Lubin

14. Stasiak Małogrzata – SPR Pogoń Szczecin