Strona główna | ZPRP | Biało-czerwone na ostatniej prostej

Biało-czerwone na ostatniej prostej

 

Reprezentacja Polski kobiet na ostatniej prostej przygotowań do finałów MŚ w Serbii. Biało-czerwone rozpoczęły zgrupowanie w Cetniewie, którego zwieńczeniem będą dwa towarzyskie starcia z Brazylijkami (27 listopada w hali COS i 29 listopada w Elblągu).

/Fot. Archiwum

Polki trenują po dwa razy dziennie, na początku zgrupowania pracować też będą nad przygotowaniem siłowym.

Przypomnijmy, że trener Kim Rasmussen ogłosił już listę dwunastu zawodniczek, które mogą być pewne wyjazdu na grudniowy turniej. O pozostałe cztery wolne miejsca walka będzie się toczyć właśnie podczas zgrupowania w COS oraz meczów przeciw najlepszej drużynie Ameryki Południowej.

– Chcę żeby ta dwunastka przygotowywała się do mistrzostw świata z pewnym komfortem psychicznym. Dziewczyny mogą się skupić tylko i wyłącznie na szlifowaniu formy, mam też nadzieję, że odpoczną nieco psychicznie – tłumaczy swoją decyzję Duńczyk.

W chwili obecnej do swojej dyspozycji szkoleniowiec ma w Cetniewie dwadzieścia zawodniczek, skład uzupełnią trzy Karoliny: Kudłacz i Szwed-Orneborg z niemieckiego HC Lipsk oraz Siódmiak z francuskiego Fleury Loiret. Cała trójka jeszcze wczoraj rozgrywała ligowe mecze, dlatego dołączy do koleżanek nieco później.

/Fot. Archiwum

Warto docenić klasę najbliższych rywalek polskiego zespołu. Podczas niedawnego turnieju towarzyskiego na Węgrzech, Brazylijki pokonały nie tylko Madziarki, ale również Chorwatki i Norweżki. Takie rezultaty, nawet w meczach kontrolnych, wciąż wydają się poza zasięgiem Biało-czerwonych.

– Jeżeli chcemy równać do najlepszych musimy się z nimi mierzyć jak najczęściej. Zawsze powtarzam, że potencjał naszego zespołu pozwala myśleć o równej rywalizacji ze światową czołówką, musimy jednak grać na pełnej koncentracji przez 60 minut, udało się to w meczach play-off przeciw Szwedkom i efekt był znakomity. Niestety zabrakło nam tej umiejętności podczas bardzo ważnego meczu z Czechami w Lublinie, w ramach kwalifikacji ME 2014  analizuje Rasmussen.

Pierwszy mecz Polska – Brazylia (27.11) będzie miał charakter nieoficjalny i odbędzie się bez udziału publiczności w hali Centralnego Ośrodka Sportu. Drugie spotkanie (29.11) zaplanowano w Elblągu, gdzie Biało-czerwone wspierane przez polskich kibiców.

Mecz w elbląskiej hali CSB odbędzie się w piątek, 29 listopada, o godzinie 20:30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Rezerwacja i sprzedaż biletów na mecz Polska – Brazylia w Elblągu TUTAJ (konieczna jest rejestracja) oraz w kasach Centrum Sportowo – Biznesowego w Elblągu (ul. Grunwaldzka 135).

Starcia kontrolne z Brazylijkami będą ostatnimi sprawdzianami drużyny Kima Rasmussena przed wylotem do Serbii. W fazie grupowej mistrzostw świata Biało-czerwone zagrają z broniącymi tytułu Norweżkami, Hiszpankami, Angolą, Paragwajem oraz Argentyną.

Plan przygotowań reprezentacji Polski przed wylotem na MŚ 2013:

20-28.11.2013 – COS Cetniewo – zgrupowanie szkoleniowe

27.11.2013 – COS Cetniewo – mecz towarzyski Polska – Brazylia

29.11.2013 – Elbląg – mecz towarzyski Polska – Brazylia

03-06.12.2013 – Pruszków – zgrupowanie szkoleniowe

06.12.2013 – wylot do Belgradu skąd autokarem kadra uda się do oddalonego o 80 km Zrenjanina