Strona główna | ZPRP | Przedszkolaki zachwycone

Przedszkolaki zachwycone

 

Na miejsce tegorocznego Wielkiego Festiwalu Piłkarskiego dla Dzieci wybrano halę stołecznego Torwaru. Na płyciej głównej królowały piłka ręczna i piłka nożna. Do wspólnej zabawy zaproszono dzieci z warszawskich przedszkoli. Związek Piłki Ręcznej w Polsce zapewnił animację związaną ze szczypiorniakiem.

Za animację bezpośrednio odpowiadały zawodniczki AZS AWF Poznań, które mają bogate doświadczenie w promowaniu piłki ręcznej wśród najmłodszych. Przygotowano szereg gier, w tym tor przeszkód. Jako rekwizyty posłużyły m.in. miękkie piłeczki do gry w street handball. Celebrytą promującym piłkę ręczną był Artur Siódmiak, były reprezentant Polski.

W trakcie Festiwalu dzieci z zaproszonych przedszkoli były po kolei wywoływane na boisko. Każda animacja trwała 20 minut. Pisków i uśmiechów nie było końca. – Sektor z piłką ręczną cieszył się ogromną popularnością. Dzieciom na koszulki naklejaliśmy logo akcji „Szczypiornista Szkoła” – powiedział Anna Mędlińska koordynator imprez w ZPRP.

Po animacji każde przedszkole obowiązkowo pozowało do pamiątkowego zdjęcia. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę z logo Festiwalu.


Fot. Jakub Gucma (6)