Strona główna | ZPRP | Uroczysta inauguracja płockiej SMS

Uroczysta inauguracja płockiej SMS

 

Rok szkolny 2013/2014 w Niepublicznym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym Szkół Mistrzostwa Sportowego w Płocku rozpoczął się na początku września, jednak jego inauguracja nastąpiła dzisiaj. W uroczystościach uczestniczyli Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, trenerzy, nauczyciele oraz uczennice i ich rodzice.

 

Zebranych gości powitał dyrektor szkoły Bogdan Lemanowicz, który przedstawił kadrę trenerską oraz grono nauczycielskie, a także wszystkie uczennice SMS.

– To bardzo ważny dzień dla polskiej piłki ręcznej, cieszę się, że nasze najmłodsze zawodniczki będą uczyć się i trenować w mieście tak przyjaznym naszej dyscyplinie sportu. Pamiętam, jak kilkadziesiąt lat temu, jako zawodnik AZS Poznań wałczyłem z miejscową Wisła o awans do I ligi w popularnym „blaszaku”. Wtedy przegraliśmy, ale niesamowite wspomnienia pozostaną już we mnie na zawsze. Mam nadzieję, że wy również będziecie po latach wspominać z nostalgią czas spędzony w płockiej SMS – zwrócił się do młodych szczypiornistek prezes Kraśnicki.

– Wasza przygoda ze sportem dopiero się rozpoczyna, a jej nadrzędnym celem powinno być współzawodnictwo na poziomie międzynarodowym. Życzę Wam wielu sukcesów, zarówno w nauce jak i na boisku – dodał.

Prezes ZPRP serdecznie podziękował też prezydentowi Nowakowskiemu oraz pracownikom płockiego urzędu miasta za stworzenie uczennicom SMS znakomitych warunków do nauki, trenowania i wychowania.

Na zakończenie młode zawodniczki zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, z przymrużeniem oka komentując codzienne życie szkoły podczas przygotowanego przez siebie ponad dwudziestominutowego spektaklu.

/Fot. JG (6)