Strona główna | ZPRP | Trzecia przegrana juniorek mł.

Trzecia przegrana juniorek mł.

 

W ostatnim spotkaniu turnieju juniorek młodszych, zakończonym się we francuskim Noisy le Grand, Polska przegrała z zespołem gospodarzy 24:27 (11:11). W imprezie z kompletem punktów triumfowały Węgierki, które w sobotę wygrały z Hiszpankami 30:26.

Spotkanie od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Nasz zespół podjął walkę, realizował zadania taktyczne. a co ważne popełniał mniej błędów, co nie było regułą w poprzednich występach turnieju.  O końcowym sukcesie Francuzek zadecydował początek drugiej połowy, kiedy to Polki straciły cztery bramki z rzędu. Biało-czerwone szybko odrobiły dwa trafienie i mecz ponownie się wyrównał.


Trener Tomasz Konitz /Fot. MAS

– Szkoda kilku niewykorzystanych sytuacji. bo to spotkanie można było nawet wygrać. Mimo porażki drużyna zaprezentowała się z dobrej strony. Z meczu na mecz było coraz lepiej. Potrzebujemy więcej czasu i więcej podobnych konfrontacji na tym poziomie. W grudniu przed nami kolejne zawody i mam nadzieję, że lepsza gra – podsumował trener Tomasz Konitz.

Wyniki turnieju we Francji – 3. dzień

Francja – Polska 27:24 (11:11)
Polska: Kamińska, Niezgodzka – Szynkaruk 2, Gędłek 4, Granicka 1, Pękala, Więckowska, Maj, Błaszkowska 4, Stokłosa 1, Szyca , Nosek 4, Chojnacka 1, Kowalczyk 3, Świerczek 4 , Gliwińska .

Węgry – Hiszpania 30:26.