Strona główna | ZPRP | Hiszpanki jeszcze za silne

Hiszpanki jeszcze za silne

 

W drugim występie turnieju juniorek młodszych we Francji reprezentacja Polski przegrała w Lagny z Hiszpanią 24:30 (12:13). To druga porażka Biało-czerwonych w zawodach. Podopieczne Tomasza Konitza dzień wcześniej uległy Węgrom 13:32. Na zakończenie imprezy Polki zmierzą się z Francuzkami,  które w piątek przegrały z Madziarkami 21:30.

Nasz zespół spotkanie rozpoczął bardzo stremowany. Konsekwencją tego była duża liczba błędów, a także wiele niewykorzystanych sytuacji. Nic  dziwnego, że Hiszpanki po 10 min prowadziły 8:2. Wynik był jeszcze gorszy, gdyby nie dobra postawa między słupkami Oliwii Kamińskiej. Po przerwie na żądanie i korektach w ustawieniu gra Polek diametralnie nabrała rumieńców. Nic dziwnego, że podopieczne trenera Konitza szybko odrobiły straty, a nawet wyszły na
prowadzenie. Na przerwę to jednak Hiszpanki zeszły z jednobramkową zaliczką.

Krystyna Wasiuk asystent trenera Tomasza Konitza /Fot. MAS

Po zmianie stron Polkom zabrakło  determinacji, a przede wszystkim sił, aby utrzymywać korzystny rezultat. Na porażkę wpłynęły też niewykorzystane rzuty karne oraz 22 błędy techniczne.

– Jeżeli nabierzemy doświadczenia i wyeliminujemy proste błędy, to widzę potencjał w moim zespole. Oczywiście wymaga to sporo czasu – podsumował polski szkoleniowiec.

Wyniki turnieju we Francji – 2. dzień:

Polska – Hiszpania 24:30 (12:13)
Polska: Kamińska, Niezgodzka – Szynkaruk 5, Gędłek 1, Granicka 4, Pękala, Więckowska 1, Maj 1, Błaszkowska 3, Stokłosa, Szyca , Nosek, Chojnacka, Kowalczyk 5, Świerczek 4, Gliwińska .

Francja – Węgry 21:30.