Strona główna | ZPRP | Lekcja węgierskiego

Lekcja węgierskiego

 

Polska przegrała z Węgrami 13:32 w turnieju juniorek młodszych, który rozpoczął się we francuskim Torcy. W drugim piątkowym spotkaniu zespół gospodarzy pokonał Hiszpanię 31:25.


/Fot. MAS

Naszemu zespołowi sił wystarczyło na niespełna 20 minut. Z każdą kolejną minutą uwidoczniała się  przewaga rywalek. – Węgierki pod względem przygotowania merytorycznego znacznie nas przewyższały. Były silniejsze i dynamiczniejsze, co było widoczne zwłaszcza w sytuacjach jeden na jeden. Po przerwie szybko straciliśmy kolejne cztery bramki i moje zawodniczki przestały walczyć. Nie da się szybko nadrobić dystansu do tego zespołu – podsumował trener Tomasz Konitz, który wyraził nadzieję, że w piątkowym meczu z Hiszpanią jego drużyna nawiąże walkę.

Warto przypomnieć, że Węgierki to pierwszy przeciwnik Polek na arenie międzynarodowej w tym roczniku. W sierpniu br., podczas zgrupowania w Szczyrku, graliśmy z nimi czterokrotnie. Polska I przegrała 22:43 i 23:31, a Polska II – 22:32 i 24:36.

Wyniki turnieju we Francji:
Polska – Węgry 13:32 (7:13).
Polska: Kamińska, Niezgodzka – Szynkaruk 3, Gędłek, Granicka 1, Pękala 1, Więckowska, Maj, Błaszkowska, Stokłosa 3, Szyca 2, Nosek, Chojnacka, Kowalczyk, Świerczek 2, Gliwińska 1.
 

Francja – Hiszpania 31:25.