Strona główna | ZPRP | Misja Supercup 2013

Misja Supercup 2013

 

Nie osłabły jeszcze emocje związane z występami Polek w meczach kwalifikacyjnych do ME, a przed nami kolejne niezwykłe handballowe wydarzenie! W dniach 1-3 listopada reprezentacja Polski seniorów weźmie udział w prestiżowym turnieju Supercup w Niemczech. Oprócz gospodarzy rywalami Biało-czerwonych będą Szwedzi i mistrzowie Afryki – Egipcjanie. Drużyna Michaela Bieglera od środy trenuje w Płocku.

Reprezentacja Polski podczas treningu w płockiej Orlen Arenie /Fot. Skibek.pl

Impreza będzie rozgrywana w dwóch niemieckich miastach: Bremie oraz Hamburgu. Przypomnijmy, że nasz zespół ma na swoim koncie triumf w Supercup 2007, kiedy po dramatycznym boju pokonał w finale reprezentację Szwecji 27:26. Dla Biało-czerwonych oraz właśnie reprezentacji Trzech Koron turniej będzie ważnym etapem przygotowań do styczniowych mistrzostw Europy, które odbędą się na duńskich parkietach.

Z powołanych przez trenera Bieglera zawodników w Niemczech na pewno nie zobaczymy braci Jureckich, Marka Szpery i Przemysława Zadury, których wyeliminowały kontuzje. W ich miejsce na zgrupowanie dowołani zostali obrotowy słowackiego Tatrana Presov Damian Krzysztofik oraz leworęczny, 18-letni rozgrywający gdańskiej SMS Ignacy Bąk.

Terminarz Supercup 2013:

01.11. (Brema): Polska – Egipt (17:00), Niemcy – Szwecja (19:30),

02.11. (Hamburg): Niemcy – Egipt (17:45), Polska – Szwecja (20:00)

03.11. (Hamburg): Egipt – Szwecja (14:30), Niemcy – Polska (17:00),

Niestety jak dotąd żadna stacja telewizyjna nie wykupiła praw do transmisji spotkań z udziałem Polaków. Problemem są finanse, telewizja niemiecka pokazywać będzie bowiem jedynie mecze z udziałem swojej drużyny, polski nadawca byłby więc zmuszony do samodzielnej produkcji sygnału ze starć ze Szwedami oraz Egipcjanami.

ZOBACZ POWOŁANIE KADRY SENIORÓW NA SUPERCUP 2013