Strona główna | Szkolenia | Lubelszczyzna jest szczypiornista!

Lubelszczyzna jest szczypiornista!

 

Aż 1700 młodych fanów piłki ręcznej, uczniów szkół z terenu całej Lubelszczyzny, będzie dopingowało Polki podczas starcia z Czeszkami w Lublinie! To efekt akcji Związku Piłki Ręcznej w Polsce „Szczypiornista Szkoła”. Przypomnijmy, że zorganizowane grupy młodzieży szkolnej mogą kupować bilety na niedzielny mecz w specjalnej cenie, dodatkowo każda z nich dostanie w prezencie piłki do gry w handball!

– Bardzo się cieszymy, że nasz pomysł spotkał się z tak dużym odzewem uczniów i ich nauczycieli. Na pewno będziemy kontynuować „Szczypiornistą szkołę” przy okazji kolejnych meczów z udziałem drużyny narodowej, a co więcej, chcemy aby akcja z każdym miesiącem nabierała rozpędu – mówi Marek Góralczyk.

– Cel jest prosty, chcemy zarazić miłością do piłki ręcznej jak największą liczbę dzieci, a najlepszą i najszybszą drogą dotarcia do młodzieży jest właśnie ich szkoła. To przecież w szkole młodzież ma pierwszy kontakt ze sportem, a nam nie chodzi tylko o to żeby zachęcić je do kibicowania. Przede wszystkim chcemy, aby zobaczyły jak interesującą i widowiskową dyscypliną sportu jest szczypiorniak. Chcemy, żeby po powrocie do domu chciały grać i trenować piłkę ręczną! Jeżeli ta misja się powiedzie, to będzie wspólny sukces nas wszystkich, którzy kochamy sport, a w szczególności handball – tłumaczy sekretarz generalny ZPRP.

Więcej szczegółów dotyczących kolejnych odsłon akcji „Szczypiornista Szkoła” wkrótce.