Strona główna | Szkolenia | Spotkanie trenerów w siedzibie ZPRP

Spotkanie trenerów w siedzibie ZPRP

 

W siedzibie ZPRP odbyło się spotkanie z trenerami szkolenia centralnego wszystkich grup młodzieżowych pionu męskiego. Omówiono działania, które zostały zaplanowane do końca br. oraz nakreślono przygotowania do imprez głównych w 2014 r.

Ze strony kierownictwa Związku w spotkaniu wzięli udział wiceprezes ds. szkolenia Zygfryd Kuchta, dyrektor sportowy Jerzy Eliasz, doradca ds. szkoleniowych Jerzy Noszczak oraz koordynator ds. szkoleniowych pionu męskiego Wojciech Nowiński.


Fot. Kuba Gucma

– Trenerzy wszystkich grup zostali poproszeni o niezwłoczne opracowanie koncepcji przygotowań do przyszłorocznych imprez głównych. Reprezentację juniorów czekają mistrzostwa Europy, których gospodarzem będzie Polska. Doświadczenie uczy, że zespół uzyskujący bezpośredni awans ma później problemy z zanotowaniem wartościowego wyniku. Stąd planujemy rozegranie przez tą drużynę dużo meczów z wartościowymi przeciwnikami – powiedział dyrektor Eliasz.

Polscy juniorzy jeszcze w październiku zaprezentują się podczas turnieju w Żaganiu. Tam zmierzą się z Danią, Litwa i Białorusią. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wystąpią w turnieju na Węgrzech, a jeszcze w grudniu zagrają w tradycyjnym turnieju w Merzig.

W spotkaniu kadr – „B” młodzieżowej, juniorów i juniorów młodszych – uczestniczyli zaproszeni trenerzy: Damian Wleklak, Krzysztof Kisiel, Zbigniew Markuszewski, Rafał Bernacki, Rafał Kuptel, Marcin Pilch, Michał Skórski i Dariusz Tomaszewski.

Kadra  rocznika ’98 zostanie powołana w pierwszym kwartale przyszłego roku.