Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 77 Handball Polska

Ukazał się nr 77 Handball Polska

 

Ukazał się nr 77 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci „Kolportera” oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

Najnowszy numer rozpoczynamy od mocnego uderzenia. Krótko przypominamy inauguracyjne mecze polskich klubów w nowym sezonie EHF Velux Champions League. To pierwszy taki przypadek w historii, aby w jednej grupie Ligi Mistrzów zagrała dwójka naszych przedstawicieli. Wiele przesłanek wskazuje, że nasi przedstawiciele, zarówno Vive Targi Kielce jak i Orlen Wisła Płock, zameldują się w następnej fazie rozgrywek.

Po dziewięciu latach nieobecności Polek w najbardziej elitarnych rozgrywkach klubowych będziemy patrzyli z innej perspektywy na występy MKS Lublin. Zobaczymy jak trenerowi Edwardowi Jankowskiemu uda się pogodzić grę z krajowymi rywalami i w Lidze Mistrzyń.

Zbliżają się Mistrzostwa Świata Serbia 2013 Kobiet. Z tego tytułu dużo piszemy o naszej reprezentacji. Zajrzeliśmy na zgrupowanie do Pruszkowa, gdzie udało się nam porozmawiać z trenerem Kimem Rasmussenem. Duński szkoleniowiec przyznał, że jego podopieczne mają duży potencjał, a w grudniu postarają się wygrać jak najwięcej meczów. Kibicom przypominany, że 5 października kończy się promocja na zakup biletów.

Obszerny wywiad przeprowadziliśmy z asystentem Rasmussena, Antonim Pareckim. To teraz także trener Startu Elbląg, co znacznie ułatwia obserwację kadrowiczek. Jego zdaniem kilka z nich wyrasta na zawodniczki dużego formatu. Czy w reprezentacji na MŚ pojawią się Małgorzata Stasiak i Karolina Semeniuk-Olchawa? To jeszcze nie jest przesądzone, ale obie na naszych łamach dzielą się z Czytelnikami swoimi spostrzeżeniami.

PGNiG Superliga Mężczyzn rośnie w silę. Spore zmiany zaszły też w szeregach Chrobrego Głogów. Trener drużyny, Krzysztof Przybylski nie ukrywa, że celem jest udział w fazie play-off. Na jeszcze więcej liczą gracze Górnika Zabrze. Bartłomiej Tomczak i Michał Kubisztal Obaj przyznają, że chwalą sobie nowego pracodawcę, a występy w klubie z tradycjami zobowiązują.

Jeżeli mowa o tradycjach, to warto zobaczyć co się aktualnie dzieje w takich klubach, jak Śląsk Wrocław i Warszawianka. Pierwsi chcą w tym sezonie powrócić do elity, drudzy planują się dostać na jej zaplecze. Co by nie powiedzieć, oba zapisały piękne karty polskiej piłki ręcznej, a znane nazwiska zawodników i trenerów, związane z tymi drużynami, można by bardzo długo wymieniać.

Było o dorosłych, to teraz o młodszych rocznikach. Opisaliśmy jeden z najstarszych turniejów młodzieżowych Polsce. W tym roku odbyła się XXXVII edycja Turnieju Piłki Ręcznej Dzieci w Kepnie. To tu pierwsze kroki do kariery stawiali m.in. Bartłomiej Jaszka, bracia Lijewscy, Karolina Kudłacz, Karolina Szwed i nie tylko oni…

Nasz stały współpracownik Władysław Zieleśkiewicz przypomniał bogatą karierę Bożeny Karkut. Młodsi kibice doskonale znają panią trener Zagłębia Lubin. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jako zawodniczka dwukrotnie wystąpiła w reprezentacji naszego globu w meczach przeciwko Skandynawii.

W kolejnym konkursie nagrodami jest pięć koszulek z logo EHF EURO W17. Zapraszamy do lektury.