Strona główna | PGNiG Superliga Kobiet | Bitwa w Gdyni Arena

Bitwa w Gdyni Arena

 

W gdyńskiej hali tuż po zmianie nazwy dojdzie dziś do arcyciekawego meczu. W głównych rolach wystąpią, jakżeby inaczej, piłkarki ręczne. Miejscowy Vistal w spotkaniu 5.kolejki, które zostanie rozegrane awansem, podejmą KGHM Metraco Zagłębie. Oba zespoły wygrały w tym sezonie wszystkie swoje mecze. Kibiców, którzy nie będą mogli dotrzeć do Gdynia Arena, zapraszamy o godz. 19.00 przed ekrany Polsat Sport. Pozostałe spotkania odbędą się w sobotę.

Vistal Gdynia – KGHM Metraco Zagłębie Lubin / środa godz. 19:00 Polsat Sport
Z prostego rachunku wynika, że ktoś z tej dwójki samotnie obejmie przodownictwo w ligowej tabeli. Innym rozwiązaniem jest podział punktów, a takiego przypadku w tym sezonie jeszcze nie zanotowano.
Oba zespoły reprezentują Polskę w międzynarodowych pucharach. Stąd konieczność rozegrania ligowego meczu awansem. Jako pierwsze do gier przystąpi Zagłębie, które już w sobotę powalczy w Holandii z zespołem SERCODAK Dalfsen (2. runda Pucharu Zdobywców Pucharu). Vistal dwumecz z francuskim Union Mios Biganos-Begles rozegra dopiero za miesiąc z okładem (3.runda Challenge Cup).
Emocji nie powinno zabraknąć, a plejada reprezentantek kraju (nie tylko z Polski) będzie dodatkową atrakcją.


W Gdyni odbędzie się walka o pozycję lidera / Fot. Vistal Gdynia 

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – EKS Start Elbląg / sobota godz. 16:00
Elblążanki w poprzedniej kolejce pauzowały. Będzie to dla nich trzeci w bieżących rozgrywkach występ na wyjeździe. Zajmowana odległa pozycja w ligowej tabeli z pewnością nie zadawala włodarzy klubu. Zawodniczki Startu czeka jednak niełatwe zadanie. Po drugiej stronie zaprezentują się bowiem góralki z Nowego Sącza, których dotychczasowa postawa jest miłą niespodzianką. Miejscowa skrzydłowa, Joanna Gadzina wciąż aspiruje do kadry szykowanej na Mistrzostwa Świata Serbia 2013.

SPR Olkusz – KPR Jelenia Góra / sobota godz. 17:00
Jak wygrać, to właśnie teraz – planują w Olkuszu. Beniaminek ma najgorszy bilans ze wszystkich zespołów i lepsza okazja do jego podreperowania szybko się nie nadarzy. Jeleniogórzanki do potyczki przystąpią pokrzepione pierwszym zwycięstwem w rozgrywkach (nad Olimpią-Beskid). Niewątpliwie losy meczu będą się rozstrzygały do samego końca.

KPR Ruch Chorzów – Pogoń Baltica Szczecin  / sobota godz. 16:00
Chorzowianki są największym rozczarowaniem sezonu. Z drugiej strony kalendarz rozgrywek dotąd nie rozpieszczał tej drużyny. W meczu przeciw Pogoni ma już zagrać rekonwalescentka Agnieszka Podrygała. – Do sezonu przystąpiliśmy z kilkoma kontuzjowanymi zawodniczkami. Trener musi sobie w tej sytuacji radzić. Liczę, że w tym spotkaniu zespół się przełamie. Innej opcji nie ma – zapowiedział prezes „Niebieskich”, Klaudiusz Sevković.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – Firmus AZS Politechnika Koszalińska / sobota godz. 17:00
Henryk Rozmiarek lubi zaskakiwać rywali. Szkoleniowiec Piotrcovii z pewnością coś przygotował pod kątem konfrontacji z bardzo powoli rozpędzającą się ekipą Politechniki Koszalińskiej. Zdobywczyni brązowego krążka mistrzostw Polski z ub. sezonu dzień wcześniej wezmą udział – wraz z zespołem Tauron Basket Ligi, miejscowym AZS – w prezentacji „KOSZALIN NA MEDAL”. Akademiczki zatem odpoczynku po fecie nie będą miały zbyt wiele.

Pauzuje: MKS Lublin.