Strona główna | ZPRP | Wisła bez Lijewskiego

Wisła bez Lijewskiego

 

Przed nami druga kolejka Ligi Mistrzów. Aktualny lider tabeli grupy B, Vive Targi Kielce, podejmie na własnym parkiecie FC Porto Vitalis, natomiast płocczanie udadzą się do Francji, gdzie zmierzą się z Dunkierką. Wisła zagra tam bez kontuzjowanego Marcina Lijewskiego.

Po pierwszej kolejce polscy kibice mogą z optymizmem spoglądać na wydarzenia najbliższego weekendu. Kielczanie, choć przez dłuższy czas toczyli z Dunkierką wyrównaną grę, w ostatnim kwadransie zaczęli budować przewagę, by ostatecznie wygrać różnicą dziesięciu bramek (33:23). Ich najbliższym rywalem będzie FC Porto Vitalis, które debiutuje w Lidze Mistrzów w obecnej formule. Drużyna ta nie odniosła w Europie większych sukcesów, natomiast zdominowała rodzimą ligę, wygrywając ją nieprzerwanie od sezonu 2008/2009. Nie ulega wątpliwości, że faworytem są mistrzowie Polski, którzy powinni umocnić się na pozycji lidera.


Dunkierka HB w tym sezonie już przegrała z polskim klubem /Fot. G.Trzpil

Przed trudniejszym zadaniem stoją podopieczni Manolo Cadenasa, którzy zagrają z francuską Dunkierką. Płocczanie bardzo dobrze zaprezentowali się w spotkaniu pierwszej kolejki, gdzie byli bliscy sprawienia sensacji. Do wygranej z THW Kiel zabrakło im bowiem niewiele. Do składu „Nafciarzy” powróci już Ivan Nikčević, jednak sporym osłabieniem będzie brak Marcina Lijewskiego, który w meczu z Piotrkowianinem doznał naderwania mięśnia dwugłowego, przez co nie zobaczymy go na parkiecie przez najbliższe dwa tygodnie. Nie ma co ukrywać, że z Dunkierką walczymy o wyjście z grupy. To dla nas bardzo ważne spotkanie. To solidny zespół i czeka nas zacięty rywalizacja – zapowiada obrotowy Orlen Wisły, Zbigniew Kwiatkowski.

Program 2. kolejki grupy B:

Dunkerque HB – Orlen Wisła Płock / sobota, godz. 16.00, nSport HD

KS Vive Targi Kielce – FC Porto Vitalis / niedziela, godz. 15.00, nSport HD

THW Kiel – KIF Kolding / niedziela, godz. 15.00.